Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 22 kwietnia 2020, 13:10

autor: orson_dzi

5G zabija? Obalamy mity

Anteny 5G stały się bohaterami wielu teorii spiskowych. Nowa technologia ma być niebezpieczna dla zdrowia, a w niektórych krajach nawet zakazana. Czy maszty 5G są szkodliwe? A może więcej zagrożeń wiąże się z ich przeciwnikami?

Anteny 5G i promieniowanie - już w Polsce

W ramach ostatniego przykładu pomyślałem, że wrócę do korzeni. To pierwszy fake news dotyczący sieci 5G jakim się zajmowałem. A mianowicie – ptaki spadające z nieba. Czy 5G zabija także zwierzęta?

Pod koniec 2018 roku w holenderskiej Hadze na przestrzeni dwóch tygodni znaleziono w parku ponad 300 martwych ptaków – głównie szpaki oraz dwa gołębie. Wstępne badania wykluczyły popularne wirusy, ale śmierć ptaków była niejasna. Wystarczyło kilka dni i po wpisaniu w Google frazy – „ptaki 5G Haga” i mieliśmy potężną listę wyników z niezbyt wiarygodnych stron internetowych głoszących jedną teorię. Ptaki w Hadze zabiła sieć 5G.

Pierwszymy ofiarami 5G zostały ptaki? - 5G zabija? Obalamy mity - dokument - 2020-04-22
Pierwszymy ofiarami 5G zostały ptaki?

Mogliśmy się z nich dowiedzieć m.in. że byłby to testy na częstotliwości 7,4 GHz, na której 5G przecież nie działa i nikt jej nie testuje. Co więcej, ptaki z nieba spadły wszystkie na raz, jak na zawołanie, a w okolicznych stawach kaczki zaczęły chować głowy pod wodą w celu zagłuszenia promieniowania. Oczywisty dowód na szkodliwość tej technologii?

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Arkadiusz orson_dzi Dziermański

Technologia 5G – co to jest?
Technologia 5G – co to jest?

Przyglądamy się, czym właściwie jest reprezentant piątej generacji technologii mobilnej – 5G – oraz jakie konsekwencje może mieć wprowadzenie go na polski rynek.

Sieć 5G w Polsce – zagrożenie czy nowe możliwości?
Sieć 5G w Polsce – zagrożenie czy nowe możliwości?

Rok 2020 zdecydowanie będzie rokiem 5G. Również w Polsce po raz pierwszy będziemy mogli na własnej skórze przekonać się, czym jest sieć komórkowa piątej generacji. No właśnie, czym jest 5G? Czy jest szkodliwe? Kiedy będzie dostępne w Polsce?