Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 maja 2021, 12:09

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Uczciwe gry na Androida - płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

  1. Gatunek: RPG
  2. Producent: Beamdog
  3. Cena: 47,99 zł
  4. Skąd pobrać: Google Play (Android), App Store (iOS)

Baldur’s Gate 3 nadchodzi. Przygotowuje je Larian Studios znane z oryginalnego humoru, szalonej wyobraźni i nieortodoksyjnego podejścia do schematów RPG. Udowodniło to w Divinity: Original Sin II. Zanim zanurzymy się w tej wersji Wrót Baldura, dajmy szansę poprzednim w wydaniu Enhanced Edition. Zwłaszcza że ta edycja wyszła na urządzenia mobilne.

To RPG z poprzedniej epoki, z archaicznymi systemami i sterowaniem. Wzrok pasiony na Wiedźminie też potrzebuje chwili, by przywyknąć do izometrycznego 2D, ale gdy to się stanie – czeka Was jedna z większych przygód życia. Obie części Baldur’s Gate opowiadają awanturniczą historię, w której skupiamy się przede wszystkim na przetrwaniu, odkryciu, kim jesteśmy i co nam chcą zrobić ci źli – ratowanie czegokolwiek to kwestia całkowicie opcjonalna.

Czekają nas wielkie przygody, tajemnice, mnóstwo lochów do zbadania, walk do stoczenia oraz potężne artefakty. A także wspaniała muzyka Michaela Hoeniga – jedna z piękniejszych, jakie nagrano do zachodnich RPG. W Baldur’s Gate II przemierzamy chyba najlepiej zaprojektowane miasto w historii gatunku – Athkatlę. I to wszystko – nie bez drobnych przeszkód – Beamdog przeniósł na ekrany smartfonów i tabletów.

Sterowanie wymaga chwili, by się przyzwyczaić, to prawda, ale po paru minutach przestaje sprawiać problemy. Tak naprawdę jest tylko jeden niezbyt grywalny etap, który ciężko przejść na smartfonach ze względu właśnie na sterowanie – Więzienie Sfer – ale to lokacja opcjonalna. Już w oryginale doprowadzała mnie do szału, więc tutaj bez żalu ją omijam. A reszta to wciąż piękna przygoda z rozmachem, któremu reszta próbuje dorównać.

Beamdog w wersji Enhanced Edition wydał niemal wszystkie gry RPG ze złotej ery Black Isle i BioWare – Neverwinter Nights, Icewind Dale, Planescape: Torment. Do kompletu brakuje tylko Icewind Dale II.

  1. Baldur’s Gate: Enhanced Edition w sklepie Google Play
Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Stardew Valley

Stardew Valley

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

Life is Strange

Life is Strange

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

Final Fantasy VI

Final Fantasy VI

Wayward Souls

Wayward Souls

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście
14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście

Tym razem mamy dla Was zestawienie dobrych, ale nie tak znanych gier na urządzenia mobilne. Warto dać im szansę i się pozytywnie zaskoczyć.