Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 12 kwietnia 2020, 11:30

autor: Froozyy

Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier

Czy można łączyć pasję do gier i sukces w życiu zawodowym? Okazuje się że tak. Wśród ludzi znanych z mediów nie brakuje fanów elektronicznej rozrywki, którzy spędzają dziesiątki godzin przed ekranem. Ba, są i tacy, którzy właśnie dlatego są sławni.

Możemy pochodzić z różnych krajów i zarabiać w różnych walutach. Możemy jeździć mercedesem czterodrzwiowym albo przegubowym. Możemy jeść na śniadanie kawior lub otręby, ale jeśli gramy, znajdziemy wspólny język. No bo w końcu i milioner, i zwykła sklepowa będą tak samo zirytowani, gdy trzydziesty raz pokona ich żelazny golem, i tak samo się ucieszą, kiedy wykopią Graala w „Hirołsach 3”.

W dzisiejszym zestawieniu chcemy przedstawić Wam celebrytów, którzy – podobnie jak my – uwielbiają grać. Znajdziecie wśród nich najbogatszych i najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli różnych dziedzin – od gwiazd filmu, muzyki i sportu po profesjonalistów, którzy z grania uczynili swój sposób na życie i dzięki niemu stali się sławni. W ten sposób chcemy pokazać Wam, że gry to także hobby ludzi, których na co dzień możecie obserwować w blasku reflektorów.

KTO TRAFIŁ NA TĘ LISTĘ?

W zestawieniu znalazły się osoby, o których można powiedzieć, że odniosły w życiu spory sukces (chociaż dla wielu to i tak pojęcie względne), zarobiły przy tym kupę pieniędzy, a ich twarz bez problemu rozpoznaje większość z nas. Znajdziecie tutaj celebrytów, których być może nawet nie podejrzewalibyście o to, że mają cokolwiek wspólnego z grami. Przy okazji postanowiliśmy również wyróżnić kilku graczy, którzy swoją pasję zmienili w sposób na życie.

TWOJEGO IDOLA NIE MA NA LIŚCIE?

Oczywiście nie mogliśmy wymienić każdego grającego celebryty, zatem jeśli któryś z Waszych idoli uwielbia gry wideo, nie zapomnijcie wspomnieć o tym w komentarzu! Chętnie dowiemy się, kto tak samo jak my kocha właśnie taką formę rozrywki.

Felix „PewDiePie” Kjellberg

PewDiePie - Najlepiej zarabiający gracze na świecie - dokument - 2020-04-10
PewDiePie
  1. Wiek: 30 lat
  2. Czym się głównie zajmuje: prowadzi własny kanał na YouTubie
  3. W co gra: w wiele różnorakich produkcji – do jego ulubionych serii należą m.in. Amnesia i Dark Souls

Kim jest PewDiePie?

To 30-letni szwedzki youtuber, którego kanał w serwisie Google’a subskrybują już ponad 103 mln osób. Tym samym należy on do wyjątkowej dwójki na całym świecie, której udało się przekroczyć granicę 100 mln subskrypcji na YouTubie. Obecnie lepszy od niego wynik ma tylko indyjski kanał muzyczny – T-Series.

PewDiePie zasłynął głównie ze swoich materiałów letsplayowych dotyczących takich gier jak Minecraft czy Amnesia oraz różnego rodzaju produkcji indie, wzbogaconych niecodziennym, humorystycznym komentarzem. Obecnie oprócz tego typu wideo nagrywa także materiały, w których ogląda i komentuje filmiki z internetu, memy czy aktualną sytuację na świecie. Do odniesienia tak dużego sukcesu przyczyniły się głównie jego charyzma oraz poczucie humoru.

Co wspólnego z grami ma PewDiePie?

To pytanie mogłoby tak naprawdę pozostać bez odpowiedzi, ale w gwoli ścisłości przypomnimy raz jeszcze – PewDiePie swoją sławę zawdzięcza właśnie w graniu w gry wideo. Co więcej, nadal spora część jego materiałów to zwykłe letsplaye. Tego, że rzeczony youtuber jest graczem, nie trzeba nawet specjalnie udowadniać.

POLSKI ODPOWIEDNIK?

Gdybyśmy chcieli pokusić się o znalezienie polskiego odpowiednika Kjellberga, czyli jednego z najpopularniejszych youtuberów, który jest graczem, to należałoby wskazać 23-letniego Remigiusza „ReZiego” Wierzgonia. Jego główny kanał na YouTubie subskrybują już blisko 4 mln widzów. Popularność zyskał przede wszystkim dzięki zabawnym materiałom z Minecrafta. Obecnie na jego kanale pojawiają się treści czysto rozrywkowe, ale ReZi ma także poboczne konto poświęcone tylko grom wideo.

TWOIM ZDANIEM

Zagralibyście w grę tylko dlatego, że Wasz idol ją poleca?

Nie. :(
96,4%
Tak!
3,6%
Zobacz inne ankiety
Znany aktor? Chyba znany gracz! Oto celebryci, którzy za dużo grają w gry
Znany aktor? Chyba znany gracz! Oto celebryci, którzy za dużo grają w gry

Przecież to nie tak, że tylko my – zwykła klasa średnia – pocinamy dniami i nocami w gry wideo. Robią to też ludzie kina, muzycy, sportowcy, krótko mówiąc – celebryci. A kto z nich spędza najwięcej czasu przed komputerem? Cóż, mamy paru kandydatów.

Poznaj 10 najpopularniejszych streamerów, a zrozumiesz, czemu oglądamy streamy
Poznaj 10 najpopularniejszych streamerów, a zrozumiesz, czemu oglądamy streamy

Skąd się wzięła ogromna popularność streamerów i streamowania? Staramy się dać odpowiedź prezentując przy okazji sylwetki najpopularniejszych streamerów.

Najgłupsze rzeczy, które zrobili streamerzy na wizji
Najgłupsze rzeczy, które zrobili streamerzy na wizji

Czego nie robi się dla sławy? W zasadzie streamerzy udowadniają, że nie ma żadnych ograniczeń i jeśli tylko jest zainteresowanie, to można zrobić wszystko. Nawet, jeśli regulamin platformy wyraźnie tego zabrania.