Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 listopada 2021, 17:43

autor: Froozyy

15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Sea of Thieves

  1. Producent: Rare
  2. Wydawca: Xbox Game Studios
  3. Data wydania: 20 marca 2018
  4. Gatunek: przygodowa gra akcji

Czym jest Sea of Thieves?

Pozycja ta jest spełnieniem marzeń każdego miłośnika pirackich opowieści, szant i morskich wojaży. Współczesny rynek gier wideo nie może pochwalić się wieloma wartościowymi tytułami w podobnych klimatach, a jak już gdzieś szukać, to raczej w segmencie produkcji single player, pokroju Assassin’s Creed IV: Black Flaga czy Risena 2. Sea of Thieves pozwala jednak nie tylko na solową zabawę, ale i premiuje kooperację (choć w dość skromnym gronie – maksymalnie czterech graczy na jedną łajbę).

Głównym celem rozgrywki jest po prostu prowadzenie żywota żądnego przygód i skarbów pirata. Wiąże się to z przemierzaniem otwartych wód, plądrowaniem okolicznych wysepek i sporadyczną rywalizacją z innymi szczurami morskimi w postaci realnych przeciwników. Gra oferuje także misje fabularne, a ostatnio nawet miał swoją premierę dodatek A Pirate’s Life, który wykorzystuje postacie i historie znane z serii filmów Piraci z Karaibów. Nie ma więc miejsca na nudę, a treści wciąż przybywa.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

Samotne przemierzanie oceanów to nie to samo, co zabawa w piratów ze znajomymi – szczególnie że Sea of Thieves ma niemały potencjał „rolplejowy”. Customizacja postaci, a także szereg ciekawych akcji i interakcji, jak na przykład możliwość pogrania na paru instrumentach czy głosowanie za zamknięciem sojusznika w pokładowej celi, sprawiają, że da się tu z kumplami nie tylko przeżyć sporo unikatowych przygód, ale też po prostu pożartować.

Poza tym należy pamiętać, że niektóre morskie wyprawy potrafią trochę trwać, a wykonanie części misji i pełna eksploracja jakiejś wyspy to raczej kwestia godzin, a nie minut. Zdarza się więc, że jedna osoba stoi za sterem, druga pilnuje wiatru, a trzecia wypatruje przez lunetę ciekawych obiektów na horyzoncie, a wtedy aż prosi się o żywiołowe dyskusje, żarty bądź kłótnie. Tak jak przystało na rasową piracką załogę.

Paweł Froozyy Woźniak

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

85,3%
Discord
14,7%
TeamSpeak!
Zobacz inne ankiety
World of Tanks

World of Tanks

Minecraft

Minecraft

Valheim

Valheim

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

Fishing Planet

Fishing Planet

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.