Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 listopada 2021, 17:43

autor: Froozyy

15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Valheim

  1. Producent: Iron Gate Studio
  2. Wydawca: Coffee Stain Publishing
  3. Data wydania: 2 lutego 2021 (wczesny dostęp)
  4. Gatunek: survival akcji

Czym jest Valheim?

Valheim to jedna z tych gier multiplayerowych, które jeszcze przed swoją oficjalną premierą podbiły serca graczy na całym świecie – oczywiście za sprawą wczesnego dostępu. Czym jednak różni się dzieło studia Iron Gate od innych survivali? No bo na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się pasować do gatunku – zbieranie surowców, budowanie osady czy zabijanie zwierzyny. Sądzę jednak, że Valheim odniósł sukces głównie dzięki temu, że ma charakter, styl i jasno określony cel rozgrywki. Całość bowiem garściami czerpie z nordyckiej mitologii, a naszym zadaniem, oprócz przetrwania, jest zaimponowanie bogom, by móc dostać się do Valhalli, i pokonanie trudnych do wyeliminowania bossów.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

Fenomen Valheima polegał na tym, że rzeczywiście motywował on ludzi do zespołowego grania. Mogę to potwierdzić na dwóch przykładach – nasza redakcja bawiła się przez kilka intensywnych tygodni, wspólnie działając na rzecz wikińskiej osady, a i moi znajomi razem zrobili chyba wszystko, co jak dotąd można zrobić we wczesnodostępowej wersji gry. Wspomniane wyżej czynności smakują bowiem o wiele lepiej w kooperacji – tym bardziej że większość z nich polega na dość żmudnych i powtarzalnych (choć bardzo relaksujących i angażujących) działaniach. Jeżeli więc jeszcze nie graliście, zgarniajcie kumpli i w drogę. Nie ma na co czekać!

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

85,3%
Discord
14,7%
TeamSpeak!
Zobacz inne ankiety
World of Tanks

World of Tanks

Minecraft

Minecraft

Valheim

Valheim

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

Fishing Planet

Fishing Planet

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.