Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 lutego 2020, 08:30

autor: Ramzes

Komputer do gier czy konsola PS4 lub Xbox One?

Nie masz na czym grać? Zastanawiasz się: lepiej kupić PS4/Xbox One czy PC? Postanowiłem rozważyć wady i zalety wszystkich platform, aby odpowiedzieć, kto powinien skusić się na konsolę, a kto na komputer do gier.

Bardziej opłaca się kupić konsolę czy PC?

Cena to niewątpliwie największa zaleta konsol, ale jeśli pieniądze nie są dla Ciebie problemem, może lepiej zainwestować w PC? - Komputer do gier, czy konsola PS4 lub Xbox One? - dokument - 2020-02-26
Cena to niewątpliwie największa zaleta konsol, ale jeśli pieniądze nie są dla Ciebie problemem, może lepiej zainwestować w PC?

Jak zapewne się już domyślacie, nie ma poprawnej odpowiedzi do zadanego na pierwszej stronie artykułu pytania. Obie platformy posiadają zarówno mocne strony, jak i wady. Rozwiązaniem problemu jest tutaj kompletne zignorowanie jednej zmiennej – ceny. W takim przypadku możesz zakupić obie platformy i cieszyć się wszystkimi wyszczególnionymi tutaj zaletami, ale dla wielu z was będzie to bariera nie do przeskoczenia.

Jeżeli najważniejsza dla ciebie jest cena urządzenia, powinieneś skupić się na zakupie konsoli do gier. Jest zdecydowanie tańsza od gamingowego peceta i pozwala na ogrywanie większości gier, które znajdziesz na komputerach osobistych. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, w którym chcesz grać w produkcje, których na konsolach nie znajdziesz, jak na przykład World of Warcraft, czy League of Legends. Na szczęście do tych gier wcale nie potrzebujesz mocnego komputera i nawet urządzenia kosztujące mniej niż 1500 złotych dobrze poradzą sobie z tym zadaniem.

Komputer do gier to koszt zdecydowanie wyższy. Nawet używając relatywnie tanich podzespołów, by cieszyć się dobrą jakością wyświetlanego obrazu, nadal musisz wyciągnąć z portfela około 2000-2500 złotych, czyli prawie dwa razy tyle co w przypadku Xboxa One, czy PS4. Dodatkowo używając tych podzespołów i grając w najbardziej wymagające gry, możesz zapomnieć o osiągnięciu płynności na poziomie 60 klatek na sekundę i ustawieniach ultra. Taki komputer może się składać z podzespołów wymienionych poniżej:

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Lepiej grać na komputerze czy konsoli?

69,3%
PC
30,7%
Konsola
Zobacz inne ankiety
Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020
Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020

W tym artykule prezentujemy polecane przez nas zestawy PC dla graczy w różnych kategoriach cenowych. Zbudujemy komputer za 2000, 2500, 3000 i 4000 zł oraz maszynę do grania w 4K.

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Komputer do gier vs konsola – co lepiej kupić w 2019 roku
Komputer do gier vs konsola – co lepiej kupić w 2019 roku

Lepiej kupić PC czy PS4 lub Xbox One? Rok za rokiem nie milkną dyskusje związane z odwieczną niemalże wojną - konsole vs komputery. Podejdziemy do sprawy jak najbardziej obiektywnie i zastanowimy się, na czym najlepiej grać w 2019 roku?