Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 lutego 2020, 08:30

autor: Ramzes

Komputer do gier czy konsola PS4 lub Xbox One?

Nie masz na czym grać? Zastanawiasz się: lepiej kupić PS4/Xbox One czy PC? Postanowiłem rozważyć wady i zalety wszystkich platform, aby odpowiedzieć, kto powinien skusić się na konsolę, a kto na komputer do gier.

PC do grania – wady i zalety

Personalizacja wyglądu peceta ma dla wielu ogromne znaczenie. - Komputer do gier, czy konsola PS4 lub Xbox One? - dokument - 2020-02-26
Personalizacja wyglądu peceta ma dla wielu ogromne znaczenie.

Największą zaletą pecetów jest ich wszechstronność. Kupując komputer gamingowy otrzymujesz cały pakiet. Możesz wykorzystać go więc zarówno do rozrywki jak i pracy. Nie napisałbym więc tego artykułu, gdybym posiadał tylko samą konsolę i to samo tyczy się wszystkich zadań niebędących rozrywką. W każdym etapie istnienia komputera możesz dowolnie modyfikować jego wnętrze, dodawać nowe podzespoły, instalować oprogramowanie i nabywać nowe umiejętności. Komputer osobisty to potężne narzędzie, a jedyne co stoi na przeszkodzie, by je wykorzystać, to wyobraźnia.

Jakość. To jedna z największych zalet pecetów do gier. Zdecydowanie ostrzejszy obraz, więcej efektów graficznych, wysoka płynność i szybkość działania, to rzeczy, za które użytkownicy komputerów płacą czasem górę pieniędzy. Różnica względem konsol jest tutaj widoczna na pierwszy rzut oka. Jakość jest ściśle powiązana z ceną urządzenia, bowiem wybierając komputer do gier w rozdzielczości 1920x1080 zapłacisz dużo mniej, niż za komputer przeznaczony do rozdzielczości 4K. Nawet komputery kosztujące do 2000-2200 złotych odznaczać będą się lepszą jakością niż konsole.

Modyfikacje to kolejna zaleta grania na PC, przez wielu stawiana na pierwszym miejscu. Tytuły takie jak Skyrim mają już swoje lata i ich grafika zdecydowanie odbiega od tego, co widzimy w najnowszych produkcjach. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by skorzystać z modów i zdecydowanie zwiększyć immersję płynącą z oprawy wizualnej – pod warunkiem, że masz odpowiednio mocnego peceta. Dodatkowo, tak jak w przypadku konsol, mamy do czynienia z licznymi grami na wyłączność. World of Warcraft, czy League of Legends to tylko dwa przykłady, których próżno szukać na konsolach, a w które zagrywają się miliony ludzi na całym świecie.

Zostało jeszcze 56% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Lepiej grać na komputerze czy konsoli?

69,3%
PC
30,7%
Konsola
Zobacz inne ankiety
Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020
Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020

W tym artykule prezentujemy polecane przez nas zestawy PC dla graczy w różnych kategoriach cenowych. Zbudujemy komputer za 2000, 2500, 3000 i 4000 zł oraz maszynę do grania w 4K.

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Komputer do gier vs konsola – co lepiej kupić w 2019 roku
Komputer do gier vs konsola – co lepiej kupić w 2019 roku

Lepiej kupić PC czy PS4 lub Xbox One? Rok za rokiem nie milkną dyskusje związane z odwieczną niemalże wojną - konsole vs komputery. Podejdziemy do sprawy jak najbardziej obiektywnie i zastanowimy się, na czym najlepiej grać w 2019 roku?