Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 stycznia 2020, 15:08

Najciekawsze gry na Switcha, na które czekamy w 2020 roku

W 2020 roku Nintendo Switch doczeka się garści interesujących premier. Choć debiut sequela Breath of the Wild w najbliższych miesiącach nie jest jeszcze przesądzony, to dostaniemy choćby nowe Animal Crossing, Pokemony czy Deadly Premonition.

Po całkiem udanym 2019 roku posiadacze Switcha mogą z nadzieją spoglądać na nadchodzące miesiące. W najbliższym czasie na konsoli Nintendo zadebiutuje sporo ciekawych produkcji – od długo wyczekiwanej nowej odsłony Animal Crossing, przez kolejne Pokemony, po trzecią część szalonego No More Heroes. Na horyzoncie majaczą również Bayonetta 3, sequel Breath of the Wild i Metroid Prime 4. Jest na co czekać!

Bayonetta 3

  1. Data premiery: nieznana
  2. Gatunek: slasher

O trzeciej odsłonie Bayonetty po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec 2017 roku. Od tego czasu studio PlatinumGames zdążyło wydać remastery dwóch poprzednich części serii na konsolkę Nintendo Switch, a także zapowiedzieć i wypuścić na rynek Astral Chaina oraz pokazać światu co nieco materiałów ze swojej kolejnej gry, Babylon’s Fall. Tymczasem na temat trzecich przygód seksownej wiedźmy cały czas panuje cisza, raz na jakiś czas przerywana lakonicznymi zapewnieniami, że gra wciąż powstaje. Rok 2020 to najwyższy czas, by w końcu ujrzała ona światło dzienne... albo chociaż doczekała się sprecyzowanej daty premiery.

Enigmatyczny teaser sprzed przeszło dwóch lat sugeruje, że posługująca się w walce bronią palną oraz swoimi... włosami wiedźma tym razem trafi na przeciwnika, który da jej popalić. I... to w zasadzie wszystko, co wiemy o Bayonetcie 3. To oraz oczywistości – że znów będzie to pełen japońskich absurdów, dynamiczny slasher. Z efektownym i niepozbawionym głębi systemem walki opracowanym przez mistrzów gatunku. Z zakręconymi bossami, których rozmiary spowodują opad szczęki. I tyle fanom serii zresztą w zupełności wystarczy, żeby nie móc doczekać się gry.

  1. Więcej o grze Bayonetta 3

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jaką konsolę posiadasz?

PlayStation 4
13,4%
Xbox One
5%
Nintendo Switch
20,6%
Nie posiadam żadnej konsoli
16,1%
Mam więcej niż jedną konsolę
44,9%
Zobacz inne ankiety
Immortals: Fenyx Rising

Immortals: Fenyx Rising

Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Bayonetta 3

Bayonetta 3

Persona 5 Strikers

Persona 5 Strikers

Trials of Mana

Trials of Mana

Baldo

Baldo

Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Siedem otwartych światów na Nintendo Switch, o których marzymy
Siedem otwartych światów na Nintendo Switch, o których marzymy

Cyberpunk 2077 na Switcha raczej na zawsze pozostanie niespełnionym marzeniem fanów Nintendo, ale zapowiedź Wiedźmina 3 pokazuje, że ten nieduży sprzęt skrywa sporą moc. Przygotowaliśmy listę innych dużych tytułów, w które chętnie zagralibyśmy na Switchu.