Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Gamedec – izometryczny cyberpunk

  1. Typ: RPG
  2. Premiera: 2020
  3. Platforma: PC
  4. Twórcy: Anshar Studios

W nietypowe rewiry skręciły ostatnie tomy Gamedeca utalentowanego Marcina Przybyłka. Wiele tam z Warhammera i Neon Genesis Evangelion doprawionego fantastycznonaukowymi wizjami autora. Intrygujące, ale nie dla każdego strawne. Pierwsze dwie odsłony miały ten cudowny posmak brudnego, miejskiego cyberpunku, skupionego na wirtualnej rzeczywistości i jej problemach. Anshar Studios odpowiedzialne za erpegowego Gamedeca podąża właśnie tym tropem.

Poprowadzimy więc do akcji tytułowego gamedeca, detektywa, który rozwiązuje brudne, skomplikowane sprawy, dotyczące zarówno VR-u, jak i przekładające się na naszą rzeczywistość. Produkcja z tak skonstruowanym światem aż prosi się o komentarz społeczny do aktualnej sytuacji i gier – i to prawdopodobnie dostaniemy. Znając życie, twórcy w oryginalny sposób zaserwują całe dobrodziejstwo zepsutego, cyberpunkowego inwentarza. Sekty, korporacje, bandytów – tylko z oryginalnym podejściem. Podczas podróży przez wirtualne krainy natkniemy się chociażby na gry free-to-play, które w istocie działają jak niewolnicze farmy zaprzęgające dzieciaki do roboty. A to pewnie tylko jeden z wielu szalonych pomysłów Anshar Studios.

Całość opakowano w formę klasycznego izometrycznego RPG z estetyczną trójwymiarową grafiką i toną nastrojowych dialogów. A to nie jedyny świetnie zapowiadający się „rolplej” w tym roku. Jak zapodawał znany skądinąd lokalny pieśniarz muzyki elektronicznej na gościnnych występach – jasełka dopiero się zaczynają.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.