Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Biomutant – Kung Fu Panda na kwasowym tripie

  1. Typ: action-RPG
  2. Premiera: 2020
  3. Platformy: PC, PS4, XONE
  4. Twórcy: Experiment 101

O tej grze niby wiemy już sporo, ale tak naprawdę pozostaje ona wielką niewiadomą. Wielką, odrobinę narkotyczną niewiadomą. Nasączoną tym samym kwasem, który podpowiadał wszystkie te dziwy, jakie potem spaczyły młodociane umysły za sprawą Wojowniczych Żółwi Ninja, Motomyszy z Marsa czy Rekinów wielkiego miasta (tak, tak, istniała kreskówka o humanoidalnych rekinach motocyklistach). Jedyne, co łagodzi nasz spływ nurtem najntisowego szaleństwa, to wpływy Kung Fu Pandy... Wszyscy zginiemy.

Biomutant to bowiem wyprawa do fascynującego apokaliptycznego uniwersum, gdzie przetrwały głównie maszyny oraz antropomorficzne zwierzęta, które próbują odnaleźć się i przeżyć w kolorowej, choć niewesołej rzeczywistości. Jakby tego było mało, potrafią walczyć niczym obdarzona słowiczym głosem Jacka Blacka panda Po. Niczym Jackie Chan. Niczym Tommy Lee Jones w... wybaczcie, zagalopowałem się, ale ta gra ma w sobie coś szalenie interesującego i niedorzecznego.

Będziemy zwiedzać rozległą, sandboksową krainę, utrzymaną w pięknych, bajkowych barwach, a atmosferę pokręconej baśni podkreśli bajarz. Głos narratora będzie kontekstowo nadawać znaczenie naszym działaniom. Wygląda to na rozwinięcie idei, jaka przyświecała Bastionowi. Do tego czeka nas widowiskowa rozróba, akrobacje, zagadki i zadania. Zobaczymy, jak to będzie współgrać z odjechaną oprawą.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.