Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – ciężkie jest życie wampira...

  1. Typ: action-RPG
  2. Premiera: 2020
  3. Platformy: PC, PS4, XONE
  4. Twórcy: Hardsuit Labs

Cyberpunk 2077 jest najbardziej oczekiwanym RPG tego roku – a może i po prostu najbardziej oczekiwaną grą – ale kilka innych zapowiedzi również rozgrzało miłośników wirtualnej rozrywki. Dla pewnej grupy graczy najważniejsze będzie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. I nie ma w tym nic dziwnego. Pierwsza część nie poradziła sobie komercyjnie, bo wyłożyła się na katastrofalnej warstwie technicznej (Troika Games, mistrzowie fabuł i postaci, ale jeśli chodzi o kod gry... pamiętamy [*]). Uwodziła klimatem, mroczną, świetnie opowiedzianą historią – i możliwością zanurzenia się w przepastnym Świecie Mroku.

Bloodlines 2, choć zabiera nas w podróż z nowym bohaterem, trzyma się ukochanych przez fanów założeń poprzedniej części. Znów przemierzymy mroczne miasto, znów uwikłamy się w skomplikowany konflikt między wampirzymi rodami – i oczywiście znów czekają nas soczyste dialogi oddające nastrój zepsutego świata. Tym razem zbudzimy się jako przywrócony do życia śmiertelnik, którego zabiła grupa wampirów po tym, jak postanowiła zignorować Maskaradę (pakt o nieujawnianiu się ludziom).

Gra zapowiada się na godnego następcę oryginału. Z tym że Bloodlines 2 uzbrojono w nowoczesną grafikę, lepszy system walki, a i lokacje raczej nie będą już przypominać wielkością znaczka pocztowego – jak w części pierwszej. Jeśli tylko twórcy podołają stronie technicznej i przeskoczą poprzeczkę, jaką wysoko zawiesił poprzedni scenariusz – szykuje się hit napędzany kultem pierwszej odsłony cyklu.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.