Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Final Fantasy 7 Remake – powrót legendy

  1. Typ: jRPG
  2. Premiera: 3 marca 2020
  3. Platforma: PS4
  4. Twórcy: Square Enix / Eidos

Porywanie się na remaki pewnych tytułów przywodzi na myśl szlachetną, zaszczytną i bardzo ryzykowną pracę kamikadze. Wkładasz w to wiele przygotowań i pasji, ale na etat bym nie liczył. Bo choć stare i rozpikselowane, wciąż pozostają żywe w naszej pamięci. Można wyjść z tego obronną ręką, jeśli postawi się na zachowawcze podejście jak w Baldurach Beamdoga (powiedzmy). Można też zaszaleć jak przy Final Fantasy VII: The Remake.

Oryginał to produkcja, bez której kilka pokoleń graczy nie byłoby sobą. To wyprawa w nieznane dzikiego świata japońskiego fantasy w cyberpunkowym przebraniu, okraszona łzawą, ale niepozbawioną głębi historią rodem z anime. Bohaterowie, których losy przeżywaliśmy, którym kibicowaliśmy. Protagonista Cloud, z którym dało się utożsamić. Złoczyńca, który przerażał bardziej niż Vader. Dramatyczne momenty, które zostały z nami na zawsze. Tak, to coś, co ciężko nam odebrać. Ale gra się jednak zestarzała. I to brzydko.

Dlatego w swoich laboratoriach Square przygotowuje remake, który ma mocno przemeblować opus magnum tego studia i ducha oryginału oblec w powłokę godną współczesnych maszyn do grania. To oczywiście oznacza powrót starych znajomych, ale będą oni mieć przynajmniej parę nowych rzeczy do powiedzenia. Gra śmiga na świeżym silniku, kompletnie przerobiono też system walki – na dynamiczną sieczkę w czasie rzeczywistym (choć z poszanowaniem erpegowych statystyk). Final Fantasy VII będzie się ukazywać po kawałku, w odcinkach. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.