Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Cyberpunk 2077 – nowy król?

  1. Typ: ta-gra-z-boskim-Keanu
  2. Premiera: 16 kwietnia 2020
  3. Platformy: PC, PS4, XONE
  4. Twórcy: CD Projekt RED

Wy wiedzieliście i ja wiedziałem, co znajdzie się na końcu tej listy. Na jaką grę wszyscy czekamy najbardziej – nawet ci, którzy nie zagrają, chcą wiedzieć, jaki ostatecznie będzie Cyberpunk 2077. Że zapierający dech w piersiach – to wiadomo, w końcu grę swoją twarzą firmuje Keanu Reeves. Ale mimo że wiemy już sporo – wciąż zastanawiamy się, jak wszystkie te czynniki będą ze sobą współgrać.

Jakie składniki wejdą do tej mieszanki? Jako najemnik V przemierzymy ulice wielkiego miasta przyszłości – twórcy oddadzą nam do dyspozycji sporą połać terenu – nie zabraknie zadań, postaci niezależnych i ciekawych rozmów oraz sekretów. Celem naszego protagonisty będzie przede wszystkim odnaleźć się w futurystycznym mieście, gdzie rządzą gangi, korporacje i posthumanistyczna kultura ulepszania ciała – oraz oczywiście pieniądze. Czekają nas trudne wybory, emocjonalne sytuacje i ponura wizja przyszłości.

CD Projekt RED to studio, które gwarantuje dojrzałą historię, a także ciekawe mechaniki interakcji z postaciami, również podczas walki – wykorzystamy rozmaite zdolności i właściwości implantów. Pytaniem pozostaje, jak dobrze zrealizowane zostaną starcia i strzelanie. Ostatnio pojawiła się też zapowiedź, że w aktualizacji wypuszczonej jakiś czas po premierze gry zobaczymy tryb multiplayer. Będzie ponoć zawierać uczciwe mikrotransakcje (na razie deweloperzy szukają odpowiedniej formy, jak stwierdził Michał Kiciński). To drażliwy temat wśród graczy, ale z drugiej strony CD Projekt RED pozostawał dotąd w porządku wobec fanów, więc tym razem pewnie też tak będzie.

Hubert Sosnowski

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.