Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Realms Beyond: Ashes of the Fallen – klasyczne RPG nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa

  1. Typ: RPG
  2. Premiera: 2020
  3. Platforma: PC
  4. Twórcy: Ceres Games

Kilka wielkich RPG się wyłożyło – nawet świetne Pillars of Eternity 2 – i nie sprzedało tak dobrze, jak oczekiwano, ale gatunek ten nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Gdzieś tam za horyzontem czeka potencjalny zbawca, Baldur’s Gate 3 Larian Studios, ale w 2020 nadciąga przynajmniej czterech heroldów. Dwóch z nich już poznaliście, jeden jeszcze przed nami, a teraz pora na Realms Beyond: Ashes of the Fallen.

Na pierwszy rzut oka gra wygląda trochę jak szara myszka. Klasyczna, izometryczna produkcja fantasy, utrzymująca nieco monotonną paletę barw. Kiedy jednak przyjrzycie się zwiastunom i zdjęciom – zobaczycie obłędną ilość detali i drobiazgów zdobiących otoczenie. Silnik będzie generować olbrzymie przestrzenie. Te niezamknięte oddzielone zostaną ekranem ładowania, jak to bywało w Baldurach, Tormentach i reszcie wesołej gromadki. Ale na tym atrakcje się nie skończą.

Gracze dostaną olbrzymi, otwarty świat fantasy z trudnymi do wymówienia nazwami, ale i bogatym tłem kulturowym. Twórcy zapowiadają złożoną historię i intrygujących bohaterów. Powalczymy w turach, a podczas starć herosi przemkną po szlachetnej, heksagonalnej siatce. Uzbrojona w wybory moralne kampania ma dostarczyć rozrywki na długie godziny. Jakby tego było mało, autorzy oddadzą do naszej dyspozycji edytor, w którym przygotujemy własne przygody. Ta niepozorna szara myszka wśród RPG może jeszcze ryknąć.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.