Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Dark Envoy – Mass Effect i Divinity: Original Sin 2 wchodzą do baru...

  1. Typ: RPG
  2. Premiera: 2020
  3. Platformy: PC, PS4, XONE
  4. Twórcy: Event Horizon

Drugi z trzech polskich akcentów na tej liście – i nie mniej ważny (choć mniej znany) niż dwa pozostałe. Więcej nawet. Mam przeczucie, że Dark Envoy może okazać się jednym z największych zaskoczeń nadchodzącego roku. A może po prostu lecę na każdy trailer z muzyką Blues Saraceno?

Dark Envoy przedstawiono jako ambitną, rozbudowaną produkcję, czerpiącą z Mass Effecta, a przede wszystkim z serii Divinity: Original Sin. Oznacza to w praktyce, że dostaniemy potężne RPG z taktyczną, turową walką, wielki świat do eksploracji oraz złożone relacje między bohaterami. Głównych protagonistów będzie zresztą dwójka – rodzeństwo, które naprawia statek rodziców, by wyruszyć na wielką wyprawę.

Sam świat też stanowi obiecujący amalgamat, mieszając arcanepunk (miks magii i technologii) z westernowymi naleciałościami. Dominują tu ludzie, którzy swoją technologią zepchnęli Stare Rasy na margines egzystencji. Tak przedstawiona rzeczywistość stwarza spore pole do popisu dobrym scenarzystom. Zwiedzimy rozległe krainy, miasta i lochy (te ostatnie generowane losowo), odkryjemy ich tajemnice i stoczymy walki z potężnymi przeciwnikami – a nasz zmysł taktyczny zadecyduje o zwycięstwie. Podróż tę odbędziemy sami lub – niczym w Divinity – we dwójkę, w kooperacji.

Za Dark Envoy odpowiada Event Horizon, które wstrzeliło się w niszę bardzo przyzwoitym Tower of Time, dlatego o jakość produkcji możemy być raczej spokojni.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.