Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 18 grudnia 2019, 15:02

autor: Serek

Prezent na święta 2019 - sprzęt gamingowy

Okres przedświąteczny to przede wszystkim gorączka kupowania prezentów. Co kupić, aby sprawić bliskim radość? Oto kilka propozycji, które ucieszą każdego fana technologii.

PS4 czy Xbox? Jaka konsola na prezent?

Skoro w zestawieniu pojawiły się zestawy komputerowa dla graczy, to nie mogło w nim zabraknąć konsol. Te urządzenia, jak żadne inne, kojarzą się właśnie z elektroniczną rozrywką. Na polu konsol stacjonarnych mamy od kilku lat wyłącznie dwóch głównych konkurentów (Sony i Microsoft), którzy już w przyszłym roku wypuszczą na rynek kolejne inkarnacje swoich flagowych produktów dla graczy. Dobrą opcją są także handhealdy, gdzie zdecydowanie dominuje Nintendo. Sama konsola to oczywiście nie wszystko. Warto wyposażyć się (lub kogoś) w drugi kontroler, żeby wspólnie bawić się przy ulubionych produkcjach.

Konsole stacjonarne

Jak wiecie, obecna generacja jest w pewnym sensie przełomowa, bowiem równocześnie w produkcji są po dwa modele każdej z konsol. W przypadku Microsoftu jest to Xbox One X i Xbox One S, natomiast Sony postawiło na PS4 Slim oraz PS4 Pro. Jeśli chcecie zmieścić się w przedziale cenowym do tysiąca złotych, to zdecydowanie powinniście wybierać między PS4 Slim i Xbox One S. Cena wywoławcza za każdą z nich to obecnie 999 złotych, ale możecie znaleźć je nawet za 200-300 zł taniej (chociaż mówimy o najuboższych wydaniach, bez drugiego kontrolera i ciekawych gier).

PS4 i Xbox One to rewelacyjny prezent, ale pamiętajmy, że konsolowcy też mają swoje wojenki. - Prezent na święta 2019 - sprzęt gamingowy - dokument - 2019-12-20
PS4 i Xbox One to rewelacyjny prezent, ale pamiętajmy, że konsolowcy też mają swoje wojenki.

Jeśli natomiast dysponujecie większymi środkami, pomyślcie nad Xbox One X oraz PS4 Pro. Wyniki wydajności w grach wskazują, że to propozycja od Microsoftu jest nieco mocniejsza sprzętowo. Dodatkowo pamiętajcie, że kupując konsolę giganta z Redmond możecie za śmieszne pieniądze wykupić także abonament na usługę Game Pass Ultimate, która daje na starcie dostęp do sporej liczby tytułów na na Xboksa i PC. O ile wyścig o klienta obecnej generacji zdecydowanie wygrało Sony, to zakupienie konsoli Microsoftu z pewnością nie będzie złym wyborem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że stracimy wtedy szansę zagrania w kilka naprawdę interesujących tytułów ekskluzywnych dla PS4 (jak chociażby Uncharted 4, The Last of Us czy Spider-Man).

Zostało jeszcze 53% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie