Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 grudnia 2019, 10:45

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Najlepsze produkcje tego roku, które ukończysz w 10 godzin

Wszyscy kochamy epickie interaktywne opowieści, które ciągną się bez końca, ale deweloperzy w tym roku dobitnie udowodnili, że krótsze produkcje wcale nie muszą dawać mniej frajdy.

Ace Combat 7: Skies Unknown

  1. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 80/100
  2. Średni czas ukończenia: 10 godz. 16 min

Według wielu kampania w zręcznościowym symulatorze lotniczym powinna zostać potraktowana raczej jako dodatek do rozgrywki wieloosobowej i w związku z tym jej uwzględnienie na tej liście wydawać się może mocno naciągane. Ale w przypadku Ace Combata 7: Skies Unknown historia przygotowana dla pojedynczego gracza to kawał dobrego, zaskakująco złożonego scenariusza, dzięki któremu dziesięć godzin minie Wam w mgnieniu oka. Mamy tu solidną intrygę – chociaż niektórym mogą przeszkadzać całkowicie zmyślone nazwy państw oraz fikcyjne warunki geopolityczne – świetnie wykonane przerywniki filmowe i zaskakująco dużo emocji. A że produkcja Project Aces wygląda przy tym jak marzenie, a brzmi jeszcze lepiej, przez większość kampanii trudno nie poczuć się jak w wysokobudżetowym hicie wojennego kina.

W dniu premiery Skies Unknown całkiem słusznie dostało burę za brak podstawowych opcji na PC – ale pominąwszy aspekt techniczny, to naprawdę świetna produkcja. - Najlepsze produkcje tego roku, które ukończysz w 10 godzin - dokument - 2019-11-30
W dniu premiery Skies Unknown całkiem słusznie dostało burę za brak podstawowych opcji na PC – ale pominąwszy aspekt techniczny, to naprawdę świetna produkcja.

Oczywiście nie tylko fabuła sprawia, że Ace Combat 7 jest godny polecenia. To przede wszystkim świetna zręcznościowa gra lotnicza. Jeśli tylko przymkniecie oko na pewne uproszczenia, czeka Was kawał ekscytującej rozgrywki: trudnej (głównie za sprawą dość agresywnej sztucznej inteligencji o wyjątkowo celnym oku), efektownej i pod wieloma aspektami złożonej. Jedną z ciekawszych nowości są m.in. realistyczne warunki pogodowe, które potrafią całkowicie odmienić obraz starcia, np. ograniczając widoczność lub utrudniając sterowanie.

Wreszcie jest to produkcja, w której miłośnicy latania wirtualnymi samolotami znajdą naprawdę masę zawartości. Kampania to tylko początek przygody – mamy tu przecież jeszcze tryb wieloosobowy, w którym do tradycyjnych opcji zabawy doszedł między innymi... moduł battle royale dla ośmiu osób. Dodatkowo gracze posiadający dostęp do gogli wirtualnej rzeczywistości PSVR dostają tytuł, który robi niesamowity użytek z tej technologii, oferując prawdziwie niezapomniane doświadczenie. Słowem – możecie skończyć scenariusz w dziesięć godzin, ale samej gry starczy na kilka razy tyle.

TWOIM ZDANIEM

Ile godzin grasz średnio w tygodniu?

Ponad 10
37,9%
Różnie, ale jak się uda wyrwać 2-3 to się cieszę
23%
Mniej niż 10
15,4%
Ponad 20
12,3%
35 i więcej
11,4%
Zobacz inne ankiety
Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare

Resident Evil 2

Resident Evil 2

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Trine 4: The Nightmare Prince

Trine 4: The Nightmare Prince

Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown

Baba Is You

Baba Is You

My Friend Pedro

My Friend Pedro

Ion Fury

Ion Fury

Katana ZERO

Katana ZERO

Ape Out

Ape Out

BioShock, Mass Effect i inne gry z najlepszymi historiami – ranking redakcji
BioShock, Mass Effect i inne gry z najlepszymi historiami – ranking redakcji

Choć większość gier traktuje opowiadanie historii po macoszemu, niektórzy twórcy pochodzą do tej kwestii poważniej, tworząc opowieści, które emocjonują, druzgoczą i zostają z nami na zawsze. Zebraliśmy się, żeby wybrać najlepsze z nich.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.