Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 27 listopada 2019, 13:50

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Steam Black Friday - 25 świeżych gier tanio na Steam Autumn Sale 2019

Cieszycie się z opasłych portfeli wypełnionych pieniędzmi po samiuśkie brzegi? Zaraz tę radość postaramy się zepsuć - a to za sprawą promocji Steama, po której przez najbliższy miesiąc na obiad będziecie serwować sobie błyskawiczne zupki z torebek.

Steam Black Friday – gry strategiczne

Radio Commander – 48,23 zł (–33%)

Jeśli uwielbiasz filmy wojenne, takie jak Full Metal Jacket, już dawno powinieneś mieć zainstalowanego Radio Commandera na swym dysku. Jeśli jednak jakimś cudem nie słyszałeś jeszcze o tej produkcji, najwyższa pora nadrobić zaległości – tym bardziej że to naprawdę oryginalny tytuł. Gracz wciela się w wojskowego dowódcę, który nie bierze bezpośredniego udziału w bitce – zamiast tego siedzi w sztabie, podejmując decyzje dotyczące toczących się kilka kilometrów dalej starć wojsk amerykańskich z rdzenną i nierzadko buntowniczo nastawioną ludnością. Koszmaru wojennego nie widzimy więc bezpośrednio – ale słyszymy go w słuchawce radiostacji. I wyobrażamy sobie rzeź, którą gotujemy wrogom (lub sprowadzamy na własnych podkomendnych), a w sytuacji na polu bitwy orientujemy się za pomocą meldunków. Proste, ale niezwykle wciągające i aż o 33% tańsze niż zwykle!

  1. Radio Commander na Steamie

Workers & Resources: Soviet Republic – 62,99 zł (–30%)

Gra nie opuściła jeszcze wczesnego dostępu na Steamie, ale już teraz wywołała niemałe poruszenie wśród miłośników wszelkiej maści city builderów. Dlaczego? W wielu kręgach mówi się o niej jako o rosyjskiej wersji Cities: Skylines. I chociaż produkcji studia 3Division daleko do tytułu mogącego mierzyć się z największymi symulatorami budowy miasta, to jednak jest w niej coś, co nie pozwala przejść obok obojętnie – szczególnie Polakom. Może związane jest to z faktem, że „metropolie” powstałe w Workers & Resources: Soviet Republic przypominają rodzime osiedla? Nie wiem, ale za 63 zł bez grosza chętnie się przekonam.

  1. Workers & Resources: Soviet Republic na Steamie

Sniper: Ghost Warrior Contracts – 89,99 zł (–10%)

Sniper: Ghost Warrior Contracts to bezdyskusyjnie najlepsza odsłona serii tworzonej przez CI Games. Nie oznacza to oczywiście, że produkcja ta pozbawiona jest wad – te jednak są na tyle niewielkie, że nie wpływają przesadnie na rozgrywkę. Nie można wybrzydzać, ponieważ gier z prawdziwego zdarzenia o snajperach jest na rynku niewiele. I jasne – wielu mogłoby powiedzieć, że to żadna obniżka, bo w tej cenie można dorwać pudełkową edycję. Owszem – ale jeśli ktoś nie chce wyściubiać nosa z mieszkania w obawie przed snajperami, ta oferta jest idealna. Dodajmy, że kupując bezpośrednio na Steamie, mamy prawo do zwrotu, a to może być ważny argument, jeśli nie do końca wierzycie w jakość tego tytułu.

  1. Sniper: Ghost Warrior Contracts na Steamie

Crying Suns – 71,99 zł (–20%)

Już nie 89,99, a 71,99 zł należy zapłacić za pełną wersję Crying Suns – przepięknej produkcji SF niezależnego studia Alt Shift. Czy za taką kwotę warto wybrać się w kosmiczną podróż do odległych galaktyk? Warto – pod warunkiem, że lubisz strategie turowe oraz roguelite’y – Crying Suns jest bowiem mieszanką tych dwóch gatunków. Gracz nie tylko wciela się w dowódcę kosmicznej floty (klona admirała Ellysa Idaho) i spuszcza łomot galaktycznym niemiluchom – jego główną misją jest ocalenie ludzkości. Brzmi patetycznie, jak niemal każda dobra fabuła gry osadzonej w kosmosie, więc – czemu by nie spróbować pomóc rodzajowi ludzkiemu za pieniężną równowartość PUBG?

  1. Crying Suns na Steamie

TWOIM ZDANIEM

Czy dawniej promocje na Steamie były lepsze?

Tak
80,9%
Nie mam zdania
14%
Nie
5,1%
Zobacz inne ankiety
Sniper: Ghost Warrior Contracts

Sniper: Ghost Warrior Contracts

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19

Disco Elysium

Disco Elysium

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

GreedFall

GreedFall

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Code Vein

Code Vein

The Dark Pictures: Man of Medan

The Dark Pictures: Man of Medan

Warsaw

Warsaw

Secret Neighbor

Secret Neighbor

34 przerażająco dobre oferty ze Steam Halloween Sale 2019
34 przerażająco dobre oferty ze Steam Halloween Sale 2019

Strach zaglądać do portfela, kiedy Lord Gaben kusi tak dobrymi ofertami! Nie bójcie się zatem przebierać w promocjach, bowiem jest w czym.

Gry na PC za grosze – 30 świetnych ofert na Steam Summer Sale do 10 zł
Gry na PC za grosze – 30 świetnych ofert na Steam Summer Sale do 10 zł

Platforma Steam ostatnio doczekała się mocnej konkurencji, ale nawet najodważniejszy nowy sklep nie jest się w stanie równać z legendarnymi już wyprzedażami na platformie Valve. Szczególnie, że dobre gry potrafią kosztować grosze!