futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Technologie 25 listopada 2019, 09:25

Bezpieczeństwo konta Google. Sprawdź, kto mógł zhakować Twoje konto

Połączenia z nieznanego numeru, SMS-y z podejrzanymi linkami, wzrost liczby spamu i zgłoszenia o próbach zalogowania się na konto z egzotycznych zakątków świata - to sygnały, że nasze dane dostały się w niepowołane ręce. Jak sprawdzić skąd wyciekły?

Bezpieczeństwo konta Google

Narzędzie dostarczone przez Google do złudzenia przypomina to udostępnione na Twitterze. Ponownie mamy do czynienia z historią logowania uwzględniającą lokalizację oraz urządzenia. Nie brakuje także listy aplikacji, które mają dostęp do danych. Jakich konkretnie? To możemy sprawdzić sami pod każdą z pozycji. Jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia, powinniśmy cofnąć uprawnienia. Aby uzyskać dostęp do tych wszystkich informacji, niezbędne jest zalogowanie się do naszego konta Google. Następnie należy przejść do strony, gdzie możemy zarządzać profilem i z listy po lewej stronie przejść do kategorii „Bezpieczeństwo”. Tutaj znajdziemy sekcję „Twoje urządzenia” oraz „Aplikacje innych firm mające dostęp do konta”. Po 28 dniach historia logowania jest usuwania, dlatego też warto regularnie (przynajmniej raz w miesiącu) ją sprawdzać.

Uzyskanie dostępu do konta Google przez hakera to chyba - po włamaniu do bankowości online - najgorsze, co może spotkać użytkownika. - Jak sprawdzić, czy gdzieś wyciekły nasze dane osobowe? - dokument - 2019-11-26
Uzyskanie dostępu do konta Google przez hakera to chyba - po włamaniu do bankowości online - najgorsze, co może spotkać użytkownika.

Jeśli na liście pojawi się nieznane urządzenie lub podejrzana lokalizacja rozsądnym krokiem będzie podjęcie działań mających na celu dodatkowe zabezpieczenie swojego konta. Mamy tu na myśli wprowadzenie weryfikacji dwustopniowej oraz zmianę dotychczasowego hasła.

Wiadomości e-mail o zagrożeniu - konto i usługi Google

Google w ramach jednego konta daje nam dostęp do wielu usług. Jedną z nich jest poczta elektroniczna Gmail. Gigant wykorzystuje ją do informowania użytkowników o podejrzanych próbach zalogowania się na konto Google. Z takiego samego kanału komunikacji korzystają także inni. Przykładem jest Ubisoft, który drogą e-mailową ostrzega o próbach zalogowania się z nieznanego do tej pory urządzenia lub lokalizacji.

W takich przypadkach kluczowe jest jak najszybsze odczytanie wiadomości i odpowiednia reakcja. Żeby jednak zapoznać się z treścią maila, trzeba wiedzieć, że go otrzymaliśmy. Umożliwi to włączenie powiadomień. Istnieje na to wiele sposobów, w zależności od tego, na jakim urządzeniu mają się pojawiać komunikaty o nowej poczcie. Prezentujemy je na przykładzie Gmaila, ale większość z nich powinna zadziałać także w przypadku skrzynek pocztowych założonych w innych serwisach.

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?