futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Technologie 25 listopada 2019, 09:25

Czy hakerzy mają moje konto - Have I Been Pwned. Sprawdź, kto mógł zhakować Twoje konto

Połączenia z nieznanego numeru, SMS-y z podejrzanymi linkami, wzrost liczby spamu i zgłoszenia o próbach zalogowania się na konto z egzotycznych zakątków świata - to sygnały, że nasze dane dostały się w niepowołane ręce. Jak sprawdzić skąd wyciekły?

Czy hakerzy mają moje konto - Have I Been Pwned

Informacje o wyciekach zbiera m.in. projekt Have I Been Pwned. Jego strona internetowa to miejsce umożliwiające sprawdzenie, czy nasz adres e-mail dostał się w niepowołane ręce. Jeśli faktycznie do tego doszło, uzyskamy szczegółowe informacje na temat źródła i czasu wycieku oraz rodzaju przejętych danych.

Wystarczy, że wejdziemy na stronę haveibeenpwned.com i w polu wyszukiwania wpiszemy nasz adres poczty elektronicznej.

Jeśli nasz e-mail jest używany od lat, prawdopodobnie wyciekł już wiele razy. - Jak sprawdzić, czy gdzieś wyciekły nasze dane osobowe? - dokument - 2019-11-26
Jeśli nasz e-mail jest używany od lat, prawdopodobnie wyciekł już wiele razy.

Pwned Passwords

Pwned Passwords jest częścią Have I Been Pwned. Narzędzie online umożliwia sprawdzenie listy przecieków pod kątem wykradzionych haseł. Zdobycie przez hakera naszego kodu dostępu stwarza ogromne zagrożenie. Znacznie częściej dochodzi jednak do przejęcia kluczy w zaszyfrowanej postaci. Ich odkodowanie zajmuje sporo czasu lub jest niemożliwe.

Jeśli okaże się, że nasze hasło wyciekło w takiej formie, w jakiej wpisujemy je podczas logowania, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Jeśli dojdzie do najgorszego, najbardziej oberwą osoby używające jednego hasła do wielu serwisów. Taka sytuacja to istne El Dorado dla hakera.

Mamy dla Was wyzwanie. Znajdźcie hasło, które wyciekło więcej razy niż „12345”. - Jak sprawdzić, czy gdzieś wyciekły nasze dane osobowe? - dokument - 2019-11-26
Mamy dla Was wyzwanie. Znajdźcie hasło, które wyciekło więcej razy niż „12345”.

Narzędzie, które znajdziemy pod tym adresem, przyda się głównie w przypadku, gdy używamy tylko jednego hasła dla wielu kont użytkownika. W takiej sytuacji informacja o bezpieczeństwie kodu dostępu jest najbardziej kluczowa.

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?