Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 20 listopada 2019, 14:30

14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście

Tym razem mamy dla Was zestawienie dobrych, ale nie tak znanych gier na urządzenia mobilne. Warto dać im szansę i się pozytywnie zaskoczyć.

Smartfony nie są aż tak nowym wynalazkiem, jakby się mogło wydawać. Niemniej w obiegu masowym znajdują się nieco ponad dekadę. Kto by pomyślał, że w tym czasie rynek gier na te urządzenia rozrośnie się na tyle, iż będzie stanowić największe źródło dochodów, jeśli chodzi o segment gier?

Jest sporo osób, które wciąż reagują alergią na hasło „granie na smartfonach”, ale nikt nie zaprzeczy, że to już pewien standard. Gier mobilnych wychodzi tak dużo, iż zaczęły powstawać listy tego typu, czyli zestawienia produkcji udanych, choć niekoniecznie popularnych. I nie dlatego, że są indie, tylko w związku z tym, że również na tym rynku coraz trudniej jest się przebić lub zwrócić na siebie uwagę odbiorców.

Wystarczy zresztą spojrzeć na listę najchętniej pobieranych gier na Androida, by się przekonać, że ciężko jest konkurować z gigantami. Właśnie dlatego mamy dla Was zestawienie świetnych, acz nie tak popularnych gier mobilnych. O części z nich mogliście w ogóle nie słyszeć, niektóre z kolei mogą być Wam dobrze znane – tak czy siak są to gry, obok których nie powinniście przejść obojętnie.

NIEZNANE GRY POTRZEBUJĄ WASZEJ POMOCY!

Nasz ranking nie jest ostateczny. Nie sposób bowiem wymienić wszystkich dobrych gier, które przeszły bez echa. Jeśli zatem znacie jakiś tytuł, który zasługuje na uwagę, a zabrakło go w naszym zestawieniu, napiszcie o nim w komentarzu. Kto wie, może to właśnie dzięki Wam zyska on na popularności!

Kingdom Rush - po prostu tower defense

  1. Gatunek: tower defense
  2. Model płatności: free-to-play
  3. Wymagania: Android 4.0

Gatunek tower defense odżył dzięki urządzeniom mobilnym, na których sprawuje się wyśmienicie. Jednym z najlepszych jego przedstawicieli jest niezwykle grywalne Kingdom Rush. Tytuł ten może wydawać się początkowo ubogi, ale wraz z kolejnymi poziomami odkrywamy sporo opcji rozbudowy budynków oraz ich zróżnicowanie. Do tego dochodzą elitarni bohaterowie, potrafiący odmienić losy bitwy, oraz specjalne umiejętności, dzięki którym możemy poradzić sobie z niebezpieczeństwem.

Kingdom Rush oferuje również sporo etapów i kilka sekretnych poziomów. Do tego sami możemy wpłynąć na stopień trudności, celowo komplikując sobie zabawę. Całość urozmaica drzewko talentów, pozwalające ulepszać konkretne budynki, jednostki czy nasze zdolności. Z czasem zyskujemy dostęp do innych bohaterów, różniących się między sobą statystykami oraz umiejętnościami. Na osoby lubiące „maksować” gry czeka system osiągnięć, który wymaga niemałych umiejętności, aby zdobyć je wszystkie. A jeśli komuś jeszcze mało, dostępne są także płatne kontynuacje gry.

  1. Kingdom Rush w sklepie Google Play

CO WYRÓŻNIA TEN TYTUŁ?

Przyjemna dla oka grafika, zbalansowany stopień trudności, spora swoboda i sekretne etapy. Na wyższych poziomach trudności trzeba grać nieszablonowo i rzeczywiście się natrudzić, aby pokonać przeciwnika.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Ile jesteś w stanie zapłacić za grę mobilną?

Gram tylko w darmowe gry mobilne
59,9%
Nie gram w gry mobilne
13,6%
Jeśli gra jest dobra, mogę zapłacić tyle samo co za grę na konsole i pecety
8,3%
Nie więcej niż 15 złotych
8%
Nie więcej niż 25 złotych
6,9%
Nie więcej niż 5 złotych
3,2%
Zobacz inne ankiety
Kingdom Rush

Kingdom Rush

Mindustry

Mindustry

Wayward Souls

Wayward Souls

Downwell

Downwell

Noblemen: 1896

Noblemen: 1896

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia

Guns Royale

Guns Royale

Battle Bay

Battle Bay

Uczciwe gry na Androida - płacisz raz i grasz ile chcesz
Uczciwe gry na Androida - płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.

Gry na Androida 2020 roku - lista najlepszych gier mobilnych roku
Gry na Androida 2020 roku - lista najlepszych gier mobilnych roku

Kolejny rok za nami, w trakcie którego uzbierało się całkiem sporo gier mobilnych zasługujących na uwagę. Zwłaszcza gdy czekacie na łatki oraz poprawę optymalizacji „najważniejszej premiery” 2020 roku.

Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.