Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 8 listopada 2019, 08:00

autor: Barx

Smartfony z najlepszą baterią 2019 | Top 10

Teoretycznie producenci smartfonów z roku na rok stosują baterie o coraz większej pojemności. Jednak czy surowe liczby przekładają się na faktyczny czas działania? Oto 10 smartfonów, które osiągają najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Motorola Moto G7 Power

SPECYFIKACJA

  1. Bateria: 5000 mAh
  2. Ekran: 6,2”, 1570x720 pikseli
  3. Procesor: Qualcomm Snapdragon 632, 1,8 GHz
  4. RAM: 3/4 GB
  5. Pamięć wbudowana: 32/64 GB

Smartfon Motorola Moto G7 Power wygrywa zestawienie - uciekł daleko przed peleton uzyskując niebywałe wyniki, jeśli chodzi o długość pracy w codziennym cyklu użytkowania. Oprócz oczywistej zalety jaką jest pojemność ogniwa, widać tutaj kunszt Motoroli w optymalizacji swoich produktów. Nie bez powodu 2 urządzenia tego producenta znalazły się na podium.

Nazwa „Power” w nazwie nie wzięła się znikąd. - Smartfony z najlepszą baterią 2019 | Top 10 - dokument - 2019-11-07
Nazwa „Power” w nazwie nie wzięła się znikąd.

Ponadto, mimo niekwestionowanej zalety jaką stanowi pojemna bateria, Moto G7 Power jest wciąż niezwykle udanym smartfonem - zważając na niską półkę cenową. Producent zaopatruje ten model także w niezbędną przy takiej pojemności ogniwa szybką ładowarkę, która jest w stanie zapewnić nam pełne naładowanie w nieco ponad 2 godziny.

Funkcje oszczędzania energii są praktycznie identyczne jak w innych smartfonach Motoroli, czyli bazują one na znacznym ograniczeniu wysyłania i odbierania danych przez sieć komórkową, co skutkuje redukcją aktywności aplikacji bazujących na ciągłej synchronizacji z Internetem.

Portale branżowe są zgodne, że Moto G7 Power jest jednym z najwydajniejszych średnio-półkowych smartfonów, jeśli nie najwydajniejszym, po kątem czasu pracy na jednym naładowaniu baterii. W testach GSM Arena telefon uzyskał bezkonkurencyjne wręcz wyniki, między innymi w takich konkurencjach jak najdłuższy czas surfowania po sieci, czy nieprzerwane odtwarzanie filmów. Z kolei serwis Tom’s Guide okrzyknął Moto G7 Power smartfonem z najdłużej działającą baterią jaką testowali w przeciągu ostatnich 2 lat.

Bartosz Barx Stasiek

Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10
Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10

Aparaty w smartfonach dokonały dużego skoku jakościowego – 20 lat temu oferowały sensory 0,3 megapiksela i zdjęcia o rozdzielczości 352x288. Teraz na rynku znajdziemy modele posiadające kilka obiektywów i 48 Mpix. Które robią najlepsze zdjęcia?

Smartfon do 1200 złotych? 10 telefonów, które warto kupić w 2019 roku
Smartfon do 1200 złotych? 10 telefonów, które warto kupić w 2019 roku

Smartfony ze średniej półki cenowej cieszą się coraz większą popularnością (m.in. dzięki Xiaomi) – postanowiliśmy więc przejrzeć co w Polsce oferują najwięksi producenci i sprawdzić, jakie modele telefonów do 1200 zł warto wybrać.

Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2019 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.