Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 6 listopada 2019, 13:53

autor: Aquma

5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro

Xbox One X czy PS4 Pro? Czy najmocniejsza konsola Microsoftu jest lepszym wyborem od flagowego urządzenia do grania od Sony? Pod pewnymi względami z pewnością tak. Oto pięć najważniejszych.

Najlepszy odtwarzacz Blu-ray UHD

Kolejnym dużym atutem Xbox One X jest jego multimedialność. Zanim zaczniecie mieszać mnie z błotem, wytykając, że przecież na PS4 Pro też można odtwarzać filmy i uruchomić Netfliksa - chodzi o to, że konsola Microsoftu nadaje się do tego typu zastosowań lepiej, z kilku, konkretnych powodów.

Po pierwsze, na sprzęcie Microsoftu możemy odtwarzać płyty Blu-Ray UHD (czyli w rozdzielczości 4K). Xbox One X oferuje też wsparcie dla dźwięku w standardzie Dolby Atmos, który zapewnia zdecydowanie lepsze doznania w czasie oglądania filmów (nawet jeśli jego implementacja pozostawia nieco do życzenia). Wreszcie, sprzęt giganta z Redmond ma dostęp do kilku bardzo przydatnych aplikacji multimedialnych - na liście znajdziemy m.in. świetne odtwarzacze VLC oraz Kodi.

Jak Dunkierka w 4K, to tylko na Xbox One X. - 5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro - dokument - 2019-11-06
Jak Dunkierka w 4K, to tylko na Xbox One X.

Oczywiście, nie wszystko jest idealnie. W naszym kraju dostępność usług VOD na konsoli Microsoftu woła o pomstę do nieba (możecie zapomnieć np. o HBO GO) - umówmy się więc, że dla osób preferujących streaming ten punkt może być nieco nietrafiony. Jeśli jednak lubujecie się w kolekcjonowaniu filmów na płytach i nie chcecie gromadzić w swoim salonie nadmiernej liczby urządzeń - Xbox One X jest konsolą dla Was.

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?
Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?

Czy kupno którejś z konsol obecnej generacji ma obecnie sens? W końcu za mniej więcej rok pojawi się PS5 i Xbox Scarlett. Z drugiej strony, nie każdy chce czekać na Red Dead Redemption 2 na PC...

Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol
Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol

W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej nietypowym edycjom kolekcjonerskim konsol, jakie pojawiły się na rynku.