Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 6 listopada 2019, 13:53

autor: Aquma

5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro

Xbox One X czy PS4 Pro? Czy najmocniejsza konsola Microsoftu jest lepszym wyborem od flagowego urządzenia do grania od Sony? Pod pewnymi względami z pewnością tak. Oto pięć najważniejszych.

Najlepszy abonament na gry - Xbox Game Pass

W ostatnich latach rynek zmienił się nie do poznania - pojawiło się na nim kilka usług, które zrewolucjonizowały sposób, w jaki kupujemy gry. Chodzi o abonamenty typu EA / Origin Access czy Xbox Game Pass, które umożliwiają ukończenie wielu doskonałych produkcji za niewielkie pieniądze. Obecnie firmy coraz mocniej stawiają na ten nowy model biznesowy - widać to choćby po tym, że wykupując subskrypcję możemy uzyskać dostęp nie tylko do starych, uznanych tytułów, ale także nowiutkich gier - również ekskluzywnych dla danej platformy.

Do niedawna użytkownicy Xboksów mieli na tym polu bardzo dużą przewagę nad posiadaczami PlayStation, ale w ostatnich miesiącach Sony wreszcie przejrzało na oczy i dogadało się z Electronic Arts, w efekcie czego na PS4 możemy opłacić subskrypcję EA Access. Fani konsol Microsoftu nadal mają jednak w rękawie atut w postaci Xbox Game Pass - usługi, dzięki której mogą w dniu premiery zagrać we wszystkie tytuły ekskluzywne dla ich platformy (np. wydane niedawno, świetne Gears 5), a także cieszyć się obszernym katalogiem innych gier. Wszystko to za 40 złotych miesięcznie (lub 54 zł w pakiecie z abonamentem Xbox Live Gold).

Ciekawe czasy nastały: nie musisz kupować gier, tylko mieć do nich dostęp w ramach abonamentu. - 5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro - dokument - 2019-11-06
Ciekawe czasy nastały: nie musisz kupować gier, tylko mieć do nich dostęp w ramach abonamentu.

Sony już jakiś czas temu zdało sobie sprawę z popełnionego błędu - dowodem na to jest nie tylko umowa z EA, ale też intensywny rozwój i zmiana profilu usługi PlayStation Now, która pozwala teraz nie tylko streamować gry (katalog jest obszerny i obejmuje produkcje zarówno z PS3, jak i PS4), ale też ściągać je na dysk konsoli. Japończycy zmniejszyli też cenę i wzbogacili bibliotekę gier o kilka hitów - choć większość z nich będzie w niej figurowała jedynie przez jakiś czas. Czy to wystarczy? Może tak, może nie („exy” w dniu premiery to atut, z którym trudno dyskutować), ale na razie i tak nie sprawdzimy tego na własną rękę - PlayStation Now nadal nie jest oficjalnie dostępne w Polsce.

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?
Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?

Czy kupno którejś z konsol obecnej generacji ma obecnie sens? W końcu za mniej więcej rok pojawi się PS5 i Xbox Scarlett. Z drugiej strony, nie każdy chce czekać na Red Dead Redemption 2 na PC...

Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol
Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol

W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej nietypowym edycjom kolekcjonerskim konsol, jakie pojawiły się na rynku.