Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 6 listopada 2019, 13:53

autor: Aquma

5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro

Xbox One X czy PS4 Pro? Czy najmocniejsza konsola Microsoftu jest lepszym wyborem od flagowego urządzenia do grania od Sony? Pod pewnymi względami z pewnością tak. Oto pięć najważniejszych.

PS4 Pro vs Xbox One X - moc obliczeniowa

Konsole obecnej jak i przyszłej generacji napędzane są podzespołami firmy AMD. - 5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro - dokument - 2019-11-06
Konsole obecnej jak i przyszłej generacji napędzane są podzespołami firmy AMD.

Powiedzmy sobie to szczerze - głównym, a w zasadzie jedynym powodem, który skłania graczy do zakupu mocniejszych modeli konsol jest ich większa wydajność. Podstawowe wersje PS4 i Xbox One radzą sobie nieźle z wyświetlaniem w grach obrazu o rozdzielczości 1920x1080 (Xboksowi One wychodzi to nieco gorzej, choć Xbox One S, który w 2016 zastąpił bazowy wariant, trochę zmniejszył dystans pomiędzy obydwiema platformami), ale w dzisiejszych czasach to za mało. Wielu z nas ma w domach telewizory 4K, na których rozmazane i rozciągnięte 1080p nie prezentuje się zbyt dobrze.

No i w tym miejscu dochodzimy do pierwszej - i dla wielu najważniejszej - przewagi Xboksa One X nad PS4 Pro. Fakt jest taki, że sprzęt Microsoftu jest zdecydowanie mocniejszy od konkurencyjnej maszyny - nie bez przyczyny to właśnie XOX dzierży obecnie miano najpotężniejszej konsoli na rynku. Różnica jest zresztą widoczna gołym okiem - wystarczy tylko spojrzeć na zestawienie parametrów obydwu modeli.

 

PS4 Pro

Xbox One X

Procesor:

8 rdzeni, architektura Jaguar od AMD, 2,1 GHz

8 rdzeni, architektura Jaguar od AMD, 2,3 GHz

Pamięć RAM:

8 GB GDDR5, szyna 256 bit (218 GB/s przepustowości)

12 GB GDDR5, szyna 384 bit (326 GB/s przepustowości)

Układ graficzny:

4,19 TFLOPS, 911 Mhz

6 TFLOPS, 1172 Mhz

Jeśli więc szukacie konsoli, która będzie najlepiej pasowała do telewizora 4K, to obecnie nie znajdziecie na rynku nic lepszego niż Xbox One X.

Większa moc to lepsza grafika? Zazwyczaj tak, ale nie zawsze. | Źródło: YouTube - Candyland. - 5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro - dokument - 2019-11-06
Większa moc to lepsza grafika? Zazwyczaj tak, ale nie zawsze. | Źródło: YouTube - Candyland.
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?
Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?

Czy kupno którejś z konsol obecnej generacji ma obecnie sens? W końcu za mniej więcej rok pojawi się PS5 i Xbox Scarlett. Z drugiej strony, nie każdy chce czekać na Red Dead Redemption 2 na PC...

Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol
Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol

W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej nietypowym edycjom kolekcjonerskim konsol, jakie pojawiły się na rynku.