Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 25 października 2019, 09:42

autor: Laty

Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać?

Call of Duty: Mobile zostało wydane na początku października jako gra free-to-play na systemy iOS i Android. Jest to mieszanka różnych map, broni i mechanik z poprzednich gier CoD. Przyjrzyjmy się, jak wygląda odpalanie mobilnej strzelanki na PC.

Jeśli nie chcesz płacić za nowe Call of Duty: Modern Warfare, możesz pograć w darmowego CoD: Mobile. - Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać? - dokument - 2019-10-25
Jeśli nie chcesz płacić za nowe Call of Duty: Modern Warfare, możesz pograć w darmowego CoD: Mobile.

Od premiery mobilnego CoD, którego w nasze ręce oddano 1 października, minął już prawie miesiąc. Sama gra bije rekordy popularności, a w pierwszym tygodniu od premiery pobrało ją 100 mln graczy. W fazie testów była możliwość podłączenia kontrolerów, jednakże w oficjalnej wersji to wsparcie zostało wycofane (niektórzy twierdzą, że częściowo je przywrócono, mi nie udało się zagrać na padzie). Przy tak dużej społeczności i zainteresowaniu graczy, znalezienie alternatywnego sposobu rozgrywki było tylko kwestią czasu. Dlatego dość szybko ekipa odpowiadająca za emulator Gameloop ogłosiła, że posiada oficjalne wsparcie firmy Tencent (producenta mobilnej strzelanki). Gameloop jest znany przede wszystkim, za umożliwienie gry w PUBG Mobile na komputerach stacjonarnych.

Od kilku dni testowałem grę na emulatorze i muszę przyznać, że łatwo zapomnieć, że jest to darmowa gra mobilna przeznaczona na smartfony. Schemat sterowania, który zresztą można dowolnie spersonalizować, jest intuicyjny i umożliwia rozgrywkę bez żadnych komplikacji. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to nie są one dokładnie znane. Ale jak łatwo się domyśleć, jest to produkt, który powstał z przeznaczeniem na urządzenia mobile, dlatego też wydajność będzie zadowalająca nawet na tych bardziej leciwych komputerach.

Już ponad 100 milionów osób pobrało Call of Duty na swoje smartfony. - Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać? - dokument - 2019-10-25
Już ponad 100 milionów osób pobrało Call of Duty na swoje smartfony.

Gameloop tak naprawdę nie podaje za dużo informacji na temat wymagań sprzętowych emulatora. Możemy się jedynie dowiedzieć, że zalecany jest minimalnie dwurdzeniowy procesor AMD lub Intel, GPU z 1 GB VRAM oraz 1GB pamięci RAM. Odpaliłem grę na laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną – niestety nawet na najniższych ustawieniach graficznych rozgrywka była dość daleka od płynnej. Ale już na kilkuletnim GeForce ze średniej półki nie było żadnych problemów z wydajnością.

Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4
Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4

Sony udostępniło posiadaczom telefonów z Androidem funkcję Remote Play. Pozwala ona wyświetlać gry z PS4 na ekranie smartfona. Sprawdziliśmy, czy zabawa z Red Dead Redemption 2 na małym wyświetlaczu jest przyjemna.

Telefon do Fortnite i PUBG Mobile? Na co zwracać uwagę przy zakupie
Telefon do Fortnite i PUBG Mobile? Na co zwracać uwagę przy zakupie

Jeśli szukamy smartfona do czegoś więcej niż tylko rozmawiania i oglądania kotków na YouTube, niekoniecznie musimy wydawać majątek. Na co zwracać uwagę kupując telefon do gier mobilnych takich jak Fortnite i PUBG Mobile?