Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 26 października 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry listopada 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

To wielki miesiąc. Na pecetach po rocznej obsuwie względem konsol w końcu zadebiutuje jedna z najlepszych gier dekady, Red Dead Redemption 2, a na PS4 pojawi się prawdopodobnie najdziwniejsza gra wysokobudżetowa dekady - Death Stranding.

Age of Empires II: Definitive Edition

Data premiery: 14 listopada

INFORMACJE

  1. Gatunek: RTS
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: 92,49 zł

Czym jest Age of Empires II: Definitive Edition?

Kolejną po Age of Empires II: HD Edition odświeżoną wersją klasycznej strategii czasu rzeczywistego z 1999 roku. Najnowsza edycja tej produkcji powstaje w studiu Forgotten Empires, które wywodzi się ze sceny moderskiej AoE II. Grupa ta stworzyła wyjątkowo popularną modyfikację zatytułowaną właśnie Forgotten Empires, dzięki której została zauważona przez Microsoft i otrzymała możliwość komercyjnego rozwijania gry.

Co nowego względem pierwowzoru zaoferuje AoE2: Definitive Edition?

Twórcy nowej wersji nie zamierzają mieszać w zasadach zabawy – „definitywna edycja” Age of Empires II pozostanie klasyczną strategią czasu rzeczywistego, nastawioną na rozwijanie wybranej nacji (z puli przeszło trzydziestu różnych cywilizacji) i pokonywanie z jej pomocą sił konkurentów. Do czterech znanych z oryginalnej gry kampanii dołączą trzy nowe. Definitive Edition doczeka się także usprawnionego interfejsu i lepszej oprawy wizualnej, wspierającej rozdzielczość do 4K. Tytuł otrzyma też nową, symfoniczną ścieżkę dźwiękową.

  1. Więcej o grze Age of Empires II: Definitive Edition

NASZE OCZEKIWANIA

Nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo kiedy wchodzimy do niej po raz drugi, to nie jest to już ta sama rzeka. Może to i prawda, ale na Steamie w Age of Empires II HD Edition grają dziesiątki tysięcy graczy, a według nieoficjalnych danych (SteamSpy) grę posiada ponad sześć i pół miliona osób! Okazuje się, że reanimowanie tej klasyki miało ogromny sens. Pytanie brzmi, czy jest sens robić to po raz drugi?

Marcin Strzyżewski

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę listopada 2019 czekasz najbardziej?

Red Dead Redemption 2 (PC)
44,8%
Death Stranding
17,7%
Star Wars Jedi: Upadły zakon
16,4%
Pokemon Shield/Pokemon Sword
4,6%
Need for Speed: Heat
3,9%
Planet Zoo
3,4%
Football Manager 2020
2,7%
Age of Empires II: Definitive Edition
2,3%
Sniper: Ghost Warrior Contracts
2%
Terminator: Resistance
1,2%
Shenmue III
0,9%
Zobacz inne ankiety