Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 23 października 2019, 14:51

autor: Vergil

Wszystko o Need for Speed: Heat - wymagania, cena, samochody

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Need for Speed Heat, czyli dwudziestej pierwszej odsłony cyklu gier wyścigowych wydawanych przez firmę Electronic Arts, która nawiązuje do kultowego Undergrounda.

Gameplay

Dzień i noc

W Need for Speed: Heat w ciągu dnia możemy swobodnie przemierzać miasto, szukając znajdziek, stawiając czoła wyzwaniom, a także biorąc udział w zawodach, co przynosi nam pieniądze. Choć policja patroluje ulice i ściga tych, którzy złamią prawo, obchodzi się z nimi stosunkowo łagodnie; inna sprawa, że zgubienie pościgu również nie stanowi większego problemu.

W wybranym przez siebie momencie możemy wywołać zapadnięcie zmroku, kiedy to sytuacja ulega diametralnej zmianie. Filarem rozgrywki po zachodzie słońca stają się nielegalne wyścigi uliczne, w których zdobywamy reputację. Ta ostatnia służy nam do odblokowania nowych części do tuningu oraz elementów ubioru dla naszej postaci, które następnie możemy kupić za pieniądze zarobione w ciągu dnia.

Poza tym pod osłoną nocy na ulice wyjeżdżają skorumpowane oddziały policji, które bezwzględnie ścigają kierowców. W zależności od tego, jaki jest nasz poziom rozgłosu (a jest on tym większy, im bardziej damy się we znaki stróżom prawa), na ogonie zaczynają nam siedzieć między innymi specjalne pojazdy opancerzone czy śmigłowce, a przed nami pojawiają się kolczatki bądź blokady blokowe. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że nasz samochód posiada pasek życia, po którego opróżnieniu zostajemy „uziemieni” i nie ma już dla nas ratunku; na szczęście uszkodzenia można naprawić w stacjach benzynowych.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Need for Speed: Heat

Need for Speed: Heat