Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 27 października 2019, 11:30

autor: Aquma

Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

W sieci co i rusz pojawiają się plotki i przecieki o GTA 6. Co konkretnie mówią i jakie informacje można z nich wyciągnąć na temat kolejnej produkcji Rockstar Games?

Rozgrywka i data premiery GTA 6

Najmniej w owych przeciekach pojawiło się informacji dotyczących mechaniki rozgrywki, ale parę detali mimo wszystko się znalazło. Czerwcowe doniesienia (te same, w którym mowa o inspiracji Narcos) wspominają o zachowaniu równowagi pomiędzy prozą życia a rozrywką – podobno nie należy oczekiwać tak realistycznych pomysłów, z jakimi mieliśmy do czynienia w przypadku Red Dead Redemption II (co sugeruje np. brak wskaźnika głodu), ale nie zabraknie rozwiązań mających na celu zwiększenie immersji.

Postacie mają mówić w różnych językach, a wartość przedmiotów i budynków będzie zmieniać się wraz z upływem lat (co przy okazji wskazuje, że produkcja ta przedstawi historię mocno rozciągniętą w czasie). Mogą się też pojawić skrajne zjawiska pogodowe, pokroju huraganów czy powodzi. Według tego źródła możliwa jest też mechanika rozwijania przestępczego imperium wzorowana na Grand Theft Auto: Vice City Stories.

Według plotek nowością w grze mogą być katastrofy żywiołowe. - GTA 6 - wszystkie detale z dotychczasowych przecieków - dokument - 2019-10-25
Według plotek nowością w grze mogą być katastrofy żywiołowe.

Wzmianka o wspomnianym powyżej zaawansowanym systemie pogody znalazła się też w przecieku z września tego roku. Inny leak z tego samego miesiąca sugeruje z kolei, że Rockstar dokona zmian w mechanice handlu bronią – położenie rąk na najcięższym uzbrojeniu pokroju wyrzutni rakiet będzie trudniejsze (choć nie niemożliwe). W grze miałyby też znaleźć się napady, prowadzenie własnego interesu oraz liczne minigry – m.in. rozrywki karnawałowe, hazard, rafting (mowa o spływach rzecznych) czy kręgle. To samo źródło podaje informacje na temat budynków – podobno w miastach będzie więcej miejsc, do których da się wejść, ze szczególnym uwzględnieniem galerii handlowych, komisariatów policyjnych, restauracji typu fast food i stacji benzynowych.

Kiedy zagramy w GTA 6?

Informacją, która chyba najczęściej pojawia się w plotkach na temat GTA 6, jest ta dotycząca daty premiery. Większość przecieków sugeruje, że gra może trafić na rynek w 2020 lub 2021 roku. Przykładowo wspomniane już źródło powiązane z PS5 podawało, że w kolejny tytuł studia Rockstar Games zagramy w okresie świątecznym 2020 roku. Przyszły rok, jako jedną z możliwości, sugerował też przeciek opublikowany na forum 4Chan w sierpniu 2017 (drugą wspomnianą tam możliwością był rok 2019, który obecnie można już wykluczyć).

2020 lub 2021 rok pojawił się także w niedawnej wypowiedzi Stevena Ogga, który wcielił się w Trevora w GTAV. Aktor ów stwierdził, że gry (w domyśle produkcje tworzone przez Rockstar Games) powstają w siedem do ośmiu lat – a jak wiemy, ostatnia odsłona serii zadebiutowała w 2013 roku. W tego typu doniesieniach czasem pojawiają się także inne daty. Przykładowo we wspomnianym już przecieku z kanału The Know z marca 2018 pada nieco bardziej odległy termin – 2022 rok. Informacje z września sugerują zaś, że gra zostanie zapowiedziana pod koniec przyszłego roku, co również wskazuje na dość odległą jeszcze datę premiery.

 

Bartosz Aquma Świątek

TWOIM ZDANIEM

Kiedy Twoim zdaniem wyjdzie GTA VI?

2020
40,1%
2021
37,8%
2019
9,1%
2022
7,4%
W jeszcze dalszej przyszłości.
5,6%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5
Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Kiedy wyjdzie GTA 6? Analizujemy, jaka może być data premiery
Kiedy wyjdzie GTA 6? Analizujemy, jaka może być data premiery

Jeśli czegoś na tym nie najlepszym ze światów można być pewnym, to tego, że GTA VI powstanie. To nieuchronne jak wschód słońca. Termin powrotu króla sandboksów pozostaje tajemnicą. Można jednak wskazać kilka prawdopodobnych terminów.