Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 27 października 2019, 11:30

autor: Aquma

Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

W sieci co i rusz pojawiają się plotki i przecieki o GTA 6. Co konkretnie mówią i jakie informacje można z nich wyciągnąć na temat kolejnej produkcji Rockstar Games?

Fabuła i bohaterowie (lub bohaterki) GTA 6

Większość przecieków sugeruje, że nie należy spodziewać się niespodzianek w kwestii tego, jaką historię otrzymamy. Najprawdopodobniej będzie to klasyczna dla tej serii opowieść w konwencji od zera do wielkiego gangstera”. Zaczniemy od ściągania długów i drobnych kradzieży, by z czasem zyskać coraz więcej kontaktów, zarobić gigantyczne pieniądze, zdobyć nowe zabawki i stopniowo wejść w rolę „tego, który puka” (czyli badassa i szefa wszystkich szefów, wyjaśniając czytelnikom, którzy nie oglądali serialu Breaking Bad).

Właściwie – mówiąc o bohaterze – należałoby użyć liczby mnogiej, bowiem wiele wskazuje na to, że podobnie jak GTAV szósta odsłona cyklu pozwoli nam pokierować kilkoma protagonistami. Co więcej, jedną z głównych postaci – po raz pierwszy w historii serii – ma być kobieta. Przeciek z sierpnia 2017 roku sugeruje, że będzie to... prostytutka o imieniu Theresa. To samo źródło podaje, że pozostałymi dwoma bohaterami będą właściciel nocnego klubu oraz tzw. redneck, czyli stereotypowy mieszkaniec amerykańskiej wsi. Ostatni bohater miałby nieco przypominać popularnego Trevora z „piątki”, choć pozornie ma sprawiać wrażenie spokojniejszego. Z kolei niedawny (wrześniowy) leak wskazuje na istnienie dwóch postaci – kobiety i mężczyzny. Nie podano jednak żadnych innych detali.

Pojawiający się w kilku przeciekach pomysł kobiecej protagonistki wydaje się ciekawy i może pozwolić na pokazanie pewnych spraw z nieco innej perspektywy. Szczerze mówiąc, gdybym miał wskazać jedną plotkę na temat GTA 6, która na dzień dzisiejszy wydaje mi się najbardziej wiarygodna, to byłaby to właśnie ta informacja.

Netflixowa wizja Pablo Escobara wzorem dla bohatera GTA 6? Niewykluczone. - GTA 6 - wszystkie detale z dotychczasowych przecieków - dokument - 2019-10-25
Netflixowa wizja Pablo Escobara wzorem dla bohatera GTA 6? Niewykluczone.

Zupełnie inną koncepcję głównego bohatera i fabuły GTA 6 przedstawia czerwcowy przeciek, według którego otrzymamy tylko jednego protagonistę. Będzie to mężczyzna o imieniu Ricardo, który zajmuje się przemycaniem narkotyków przez południową granicę USA (co – trzeba przyznać – pasuje do wspomnianych wzmianek o Ameryce Południowej). Historia tej postaci ma być inspirowana serialem Narcos Netflixa (pierwszy i drugi sezon opowiadały o życiu barona narkotykowego Pablo Escobara – być może właśnie na nim będzie wzorowany protagonista).

TWOIM ZDANIEM

Kiedy Twoim zdaniem wyjdzie GTA VI?

2020
40,1%
2021
37,8%
2019
9,1%
2022
7,4%
W jeszcze dalszej przyszłości.
5,6%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5
Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Kiedy wyjdzie GTA 6? Analizujemy, jaka może być data premiery
Kiedy wyjdzie GTA 6? Analizujemy, jaka może być data premiery

Jeśli czegoś na tym nie najlepszym ze światów można być pewnym, to tego, że GTA VI powstanie. To nieuchronne jak wschód słońca. Termin powrotu króla sandboksów pozostaje tajemnicą. Można jednak wskazać kilka prawdopodobnych terminów.