Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 27 października 2019, 11:30

autor: Aquma

Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

W sieci co i rusz pojawiają się plotki i przecieki o GTA 6. Co konkretnie mówią i jakie informacje można z nich wyciągnąć na temat kolejnej produkcji Rockstar Games?

Miejsce akcji – wschodnie wybrzeże, a może... całe Stany Zjednoczone?

Wiele wskazuje na to, że akcja Grand Theft Auto VI będzie toczyć się na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Liczne źródła sugerują, że otrzymamy możliwość eksplorowania kilku miast – najczęściej padają nazwy Vice City (fikcyjna metropolia wzorowana na Miami, która pojawiła się w GTA: Vice City z 2002 roku) oraz Liberty City (alternatywna wersja Nowego Jorku, którą zwiedzaliśmy m.in. w GTAIII oraz GTAIV). Mówią o tym przecieki z marca 2018, a także te z maja i czerwca tego roku. O Miami i Nowym Jorku wspomniał także tajemniczy deweloper powiązany z PlayStation 5.

Liberty City w GTAIV, oczywiście w wykonaniu moderów. - GTA 6 - wszystkie detale z dotychczasowych przecieków - dokument - 2019-10-25
Liberty City w GTAIV, oczywiście w wykonaniu moderów.

Niektóre doniesienia sugerują, że świat gry może być jeszcze bardziej rozległy. Być może na mapie znajdziemy trzecie miasto i będzie to albo Los Santos, albo zupełnie nowe miejsce wzorowane na Orlando lub brazylijskim Rio de Janeiro – ta druga opcja oznaczałaby, że w nowej produkcji Rockstar Games trafimy poza granice Stanów Zjednoczonych. Warto odnotować, że podróże do Ameryki Południowej pojawiają się również w przecieku z kanału The Know z marca zeszłego roku. Może faktycznie coś w tym jest?

Słoneczne Vice City w nowych szatach? Czemu nie! - GTA 6 - wszystkie detale z dotychczasowych przecieków - dokument - 2019-10-25
Słoneczne Vice City w nowych szatach? Czemu nie!

Przeciek z września tego roku wspomina o dwóch zupełnie innych miastach – Las Venturas (fikcyjne Las Vegas) oraz San Fierro (alternatywna wersja San Francisco) – które mają znajdować się na jednej olbrzymiej mapie – czterokrotnie większej od tej z GTAV. Co ciekawe, jedno z doniesień (z sierpnia 2017) sugeruje nawet, że deweloperzy rozpatrywali przeniesienie akcji do... Londynu. Z pomysłu tego jednak zrezygnowano.

Chyba najciekawsza – i najbardziej ekscytująca – możliwość pojawiła się w przecieku z maja 2019 roku. Zgodnie z tymi informacjami miejscem akcji Grand Theft Auto VI mogą być... praktycznie całe Stany Zjednoczone. Mapa miałaby uwzględniać wszystkie ikoniczne lokacje i miasta znane z dotychczasowych odsłon serii. Źródłem tych wiadomości jest negatywna ocena wystawiona firmie Rockstar Games na portalu Glassdoor, na którym pracownicy anonimowo wypowiadają się o pracodawcach. Podobna koncepcja pojawiła się też rok wcześniej w poście na GTAForums – jego autor sugerował, że pracował nad projektem mapy do GTA 6 obejmującym cały teren USA. Pomysł wydaje się szalony i skrajnie ambitny, ale czy nie tego właśnie nauczyliśmy się oczekiwać od „Gwiazd Rocka”?

TWOIM ZDANIEM

Kiedy Twoim zdaniem wyjdzie GTA VI?

2020
40,1%
2021
37,8%
2019
9,1%
2022
7,4%
W jeszcze dalszej przyszłości.
5,6%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5
Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Kiedy wyjdzie GTA 6? Analizujemy, jaka może być data premiery
Kiedy wyjdzie GTA 6? Analizujemy, jaka może być data premiery

Jeśli czegoś na tym nie najlepszym ze światów można być pewnym, to tego, że GTA VI powstanie. To nieuchronne jak wschód słońca. Termin powrotu króla sandboksów pozostaje tajemnicą. Można jednak wskazać kilka prawdopodobnych terminów.