Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 18 października 2019, 14:03

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Data premiery. Wszystko o Red Dead Redemption 2 - wymagania sprzętowe PC, cena, Steam

Niniejsze kompendium wiedzy poświęcone jest grze RDR 2. Za jej produkcję odpowiada Rockstar Games – autorzy nie tylko poprzednich odsłon cyklu Red Dead, lecz również bijącej rekordy popularności serii GTA.

Data premiery

Premiera omawianego tytułu nastąpiła 26 października 2018 roku. Gra została wydana na PlayStation 4 oraz Xboksa One w polskiej wersji językowej (napisy); jej cena w dniu debiutu to 259 złotych. 5 listopada 2019 roku gra trafiła natomiast na komputery osobiste, a 7 maja 2020 roku pojawiła się w usłudze Xbox Game Pass.

Fabuła

Akcja Red Dead Redemption II została osadzona w czasach poprzedzających wydarzenia opowiedziane w pierwszej części serii, a dokładnie – w roku 1899, kiedy to gang Dutcha van der Lindego (znany z Red Dead Revolver) jeszcze poczynał sobie w najlepsze. Gdy jednak napad w mieście Blackwater skończył się fiaskiem, przestępcy zostali zmuszeni do ucieczki przed depczącymi im po piętach stróżami prawa i łowcami nagród. Od tej pory nie pozostało im nic innego, jak rozpocząć prawdziwą walkę o przetrwanie w niegościnnym świecie.

Takim problemom musi stawić czoła nowy główny bohater, czyli Arthur Morgan – typ spod ciemnej gwiazdy, który został postawiony przed koniecznością dokonania wyboru pomiędzy ideałami a lojalnością wobec ludzi, z którymi się wychowywał. Wśród członków gangu Van der Lindego nie zabrakło oczywiście samego Johna Marstona – bohater, którego doskonale znamy z pierwszego Red Dead Redemption, jest jednak młodszy i nieco mniej doświadczony przez życie.

Zostało jeszcze 57% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2