Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 18 października 2019, 10:16

autor: Serek

Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4

Sony udostępniło posiadaczom telefonów z Androidem funkcję Remote Play. Pozwala ona wyświetlać gry z PS4 na ekranie smartfona. Sprawdziliśmy, czy zabawa z Red Dead Redemption 2 na małym wyświetlaczu jest przyjemna.

God of War na telefonie? Płynność rozgrywki

Skoro już ustaliliśmy, że zdecydowanie najlepszym sposobem na zdalną rozgrywkę jest sparowanie pada z urządzeniem (sorry większość użytkowników Androida), przejdźmy do równie ważnego tematu, czyli płynności rozgrywki. Tutaj najwięcej zależy naturalnie od prędkości Waszego połączenia. Sony podaje, że do stabilnej zabawy wystarczy 12 Mb/s. Ja testowałem funkcję na światłowodzie 300 Mb/s (konsola połączona kablem do routera) i w żadnym momencie nie uświadczyłem problemów z płynnością czy opóźnieniami. Jeśli w ogóle wystąpiły większe lagi, to były one na tyle małe, że nie dostrzegłem ich moim ludzkim okiem (a nawet dwoma). Mówię zarówno o wersji na Androida, jak i iOS, a także niezależnie od tego, czy grałem na telefonie, czy na padzie.

Opóźnienia nie ma, to lecimy dalej! - Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4 - dokument - 2019-10-18
Opóźnienia nie ma, to lecimy dalej!

Inna sprawa, to artefakty czy piksele, które niekiedy pojawiają się na małym ekranie. Dotyczy to jednak tylko dynamicznych sekwencji, szczególnie w widoku FPP. Co ciekawe, grając w Red Dead Redemption 2 z perspektywy trzeciej osoby nic podobnego mnie nie spotkało. Warto również dodać, że jedynym działającym sposobem na transmitowanie rozgrywki jest połączenie smartfona z tą samą siecią, co konsolę (połączenie szerokopasmowe). Mając tę wiedzę postanowiłem pójść krok dalej (dosłownie). I jeszcze jeden, i jeszcze. Tak wędrując po mieszkaniu, wraz z moim wiernym ekranikiem, testowałem czy dług... odległość ma znaczenie. Ku mojemu zdziwieniu, niezależnie od oddalenia rozgrywka była płynna. Oczywiście nie posiadam pałacu, po którym mógłbym się ganiać, ale niech za gwarancję jakości posłuży typowych rozmiarów M3.

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Konrad Serek Serafiński

U mnie nie działa. RDR2 nienawidzi mojego PC
U mnie nie działa. RDR2 nienawidzi mojego PC

Czytając recenzję Red Dead Redemption 2 na PC autorstwa Drauga czułem po prostu zazdrość. Jak on to zrobił, że w ogóle udało mu się uruchomić grę? Na moim komputerze nadal nie działa.

Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać?
Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać?

Call of Duty: Mobile zostało wydane na początku października jako gra free-to-play na systemy iOS i Android. Jest to mieszanka różnych map, broni i mechanik z poprzednich gier CoD. Przyjrzyjmy się, jak wygląda odpalanie mobilnej strzelanki na PC.

Red Dead Redemption 2 na PC – wymagania sprzętowe i co będzie wyglądać lepiej?
Red Dead Redemption 2 na PC – wymagania sprzętowe i co będzie wyglądać lepiej?

Red Dead Redemption 2 ustanawia nowe standardy technologiczne na konsolach. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje – i w jakich obszarach ewentualna wersja na PC może być jeszcze lepsza.