Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 18 października 2019, 10:16

autor: Serek

Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4

Sony udostępniło posiadaczom telefonów z Androidem funkcję Remote Play. Pozwala ona wyświetlać gry z PS4 na ekranie smartfona. Sprawdziliśmy, czy zabawa z Red Dead Redemption 2 na małym wyświetlaczu jest przyjemna.

Remote Play app – ustawienia sterowania

Jak wspomniałem wcześniej, Remote Play oferuje możliwość sparowania kontrolera DualShock 4 z telefonem. O ile w przypadku Apple dostęp do najnowszych wersji systemu nie stanowi problemu, o tyle Android 10 to dla większości z nas wciąż abstrakcja. Jak zatem wypada sterowanie za pomocą smartfona? O dziwo nie tak źle. Zdecydowanie najlepiej zacząć od obrócenia telefonu do pozycji poziomej (wtedy sterowanie przypomina nieco PS Vita). Na ekranie wyświetlą się znane użytkownikom PS4 przyciski, tyle że w formie wirtualnej. Tutaj niestety pojawia się pewien problem. Ich precyzyjność zależy od urządzenia. Testowałem Remote Play na iPhone 7 Plus oraz na Xiaomi Redmi 4A. Różnice w dokładności były niewielkie, ale zauważalne. Dlatego zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest sparowanie kontrolera. Wtedy gra się dokładnie tak samo, jak „normalnie” na konsoli.

Możliwość sparowania z telefonem DualShocka to po prostu bajka. - Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4 - dokument - 2019-10-18
Możliwość sparowania z telefonem DualShocka to po prostu bajka.

Jak sparować kontroler DualShock 4 z Androidem?

  1. Włącz Bluetooth na swoim urządzeniu.
  2. Wybierz [skanuj w poszukiwaniu nowych urządzeń].
  3. Naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przyciski [PS] i [Share] na kontrolerze.
  4. Pasek świetlny zacznie migać. Sparuj urządzenie z telefonem.

Uwaga! Aby ponownie sparować DualShocka 4 do konsoli, należy połączyć kontroler przewodem USB do PS4 i nacisnąć przycisk [PS] na padzie.

Zostało jeszcze 47% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
U mnie nie działa. RDR2 nienawidzi mojego PC
U mnie nie działa. RDR2 nienawidzi mojego PC

Czytając recenzję Red Dead Redemption 2 na PC autorstwa Drauga czułem po prostu zazdrość. Jak on to zrobił, że w ogóle udało mu się uruchomić grę? Na moim komputerze nadal nie działa.

Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać?
Darmowe Call of Duty: Mobile na PC - jak uruchomić i wymiatać?

Call of Duty: Mobile zostało wydane na początku października jako gra free-to-play na systemy iOS i Android. Jest to mieszanka różnych map, broni i mechanik z poprzednich gier CoD. Przyjrzyjmy się, jak wygląda odpalanie mobilnej strzelanki na PC.

Red Dead Redemption 2 na PC – wymagania sprzętowe i co będzie wyglądać lepiej?
Red Dead Redemption 2 na PC – wymagania sprzętowe i co będzie wyglądać lepiej?

Red Dead Redemption 2 ustanawia nowe standardy technologiczne na konsolach. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje – i w jakich obszarach ewentualna wersja na PC może być jeszcze lepsza.