Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 18 listopada 2020, 14:17

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać

Cykl życia PlayStation 4 jako dominującej siły na rynku powoli się kończy – za rok o tej porze będziemy się szykować na dziewiątą generację konsol. Z tej okazji przypominamy najgorsze gry, jakie kiedykolwiek trafiły na tę platformę.

Road Rage – ziewaliście kiedyś na motorze?

 

Pomyśleć, że w roku, w którym wyszło Horizon Zero Dawn, The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Prey, niektórzy gracze postanowili wydać swoje pieniądze na Road Rage’a. - Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać - dokument - 2020-11-18
Pomyśleć, że w roku, w którym wyszło Horizon Zero Dawn, The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Prey, niektórzy gracze postanowili wydać swoje pieniądze na Road Rage’a.
  1. Data premiery: 14 listopada 2017
  2. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 26/100

Road Rage jest grą z najsłabszą średnią ocen w naszym zestawieniu, a deweloperzy z Team6 Game Studios i Rebel Games (tak, do udźwignięcia procesu produkcji takiego badziewia trzeba było najwidoczniej dwóch zespołów) ciężko na to zapracowali. To tytuł agresywnie, nachalnie beznadziejny, jakby wyjęty żywcem sprzed półtorej dekady, chociaż i wówczas pewnie nie zdobyłby zbyt wielu fanów. Jakim cudem Sony i Microsoft pozwoliły na wydanie takiego koszmarka na ich konsolach – to pytanie dla największych detektywów naszych czasów.

Zabawa zaczyna się od krótkiego wprowadzenia w fabułę z mocno ksenofobicznymi wstawkami, w którym złowrodzy multinacjonaliści w ciągu paru lat zmieniają wspaniałe miasto w piekło rządzone przez brutalne gangi. Potem czekamy około czterech eonów, aż gra łaskawie się doczyta, i rozpoczynamy przygodę. O ile oczywiście przygodą można nazwać jeżdżenie na motocyklu z miejsca na miejsce, okazjonalne waląc kogoś kijem bejsbolowym po głowie.

To wszystko, co ma do zaoferowania Road Rage. Gdyby chociaż model jazdy był przyzwoity, a miasto ciekawe – pewnie nie byłoby tragedii. Ale motocyklem steruje się tak, jakby ten zrobiony był z papieru – w ogóle nie czuć wagi ani prędkości pojazdu. Z kolei Ashen, czyli fikcyjna metropolia, do której zaprosili nas deweloperzy, to kilka tych samych budynków skopiowanych po kilkanaście razy, opustoszałe jezdnie i pojawiający się co jakiś czas przechodnie, którzy mają w głębokim poważaniu krwawą bijatykę dziejącą się dosłownie parę metrów od nich. Apokaliptyczny klimat zrujnowanego miasta? Gdzie tam, najwidoczniej wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do porannego widoku gangów mordujących się na ulicach. Road Rage jest tak katastrofalnie zły, że poleciłbym go osobom przechodzącym kryzys i wątpiącym w swoje możliwości. Bo skoro tę grę udało się wydać i sprzedać, to dla każdego jest nadzieja.

  1. Więcej o grze Road Rage
TWOIM ZDANIEM

Która konsola ma najlepszą bibliotekę gier?

PlayStation 4
82,3%
Xbox One
9,4%
Nintendo Switch
8,3%
Zobacz inne ankiety
Agony

Agony

Alekhine's Gun

Alekhine's Gun

Tony Hawk's Pro Skater 5

Tony Hawk's Pro Skater 5

Left Alive

Left Alive

Troll and I

Troll and I

Ghostbusters

Ghostbusters

Godzilla

Godzilla

The Quiet Man

The Quiet Man

Road Rage

Road Rage

BRAWL

BRAWL

Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły
Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły

Nie samymi hitami branża gier komputerowych żyje. Oto najgorsze duże gry, jakie dostaliśmy w 2019 roku. Przypomnijmy sobie razem, jak się frustrowaliśmy, wściekaliśmy i załamywaliśmy ręce.

Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku
Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku

2018 rok przyniósł zarówno pozycje wybitne, jak i spektakularne klapy. O tych pierwszych pisaliśmy często i chętnie, teraz jednak pora rozprawić się z najgorszymi grami mijających dwunastu miesięcy. Porządnie sobie na to zasłużyły.

Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam
Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam

Jeszcze trwa czas podsumowań: największych oczekiwań, zaskoczeń... i rozczarowań. Poświęciliśmy się dla Was i wybraliśmy sześć gier, przed którymi musimy Was ostrzec – to jedne z najgorzej zaprojektowanych produkcji mijających dwunastu miesięcy.