Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 18 listopada 2020, 14:17

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać

Cykl życia PlayStation 4 jako dominującej siły na rynku powoli się kończy – za rok o tej porze będziemy się szykować na dziewiątą generację konsol. Z tej okazji przypominamy najgorsze gry, jakie kiedykolwiek trafiły na tę platformę.

Godzilla – potworny potworek

W momencie debiutu Godzilli na PS4 na rynku był już m.in. Wiedźmin 3, a za niecały rok miało wyjść Uncharted 4: Kres złodzieja. Jakim cudem ktoś uznał, że taka oprawa wizualna nie zostanie wyśmiana? - Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać - dokument - 2020-11-18
W momencie debiutu Godzilli na PS4 na rynku był już m.in. Wiedźmin 3, a za niecały rok miało wyjść Uncharted 4: Kres złodzieja. Jakim cudem ktoś uznał, że taka oprawa wizualna nie zostanie wyśmiana?
  1. Data premiery: 14 lipca 2015 (i 18 grudnia 2014 na PS3)
  2. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 38/100

Godzilla zadebiutowała najpierw na PlayStation 3, a dopiero później trafiła na PS4, ale jakoś nie widać, by „usprawniona” wersja zyskała za sprawą dodatkowych paru miesięcy prac. Wręcz przeciwnie – to tytuł, który wygląda, jakby mógł spokojnie wyjść na PS2! O ile król potworów i towarzyszące mu legendarne bestie, jak Mothra czy King Ghidorah, zostały odwzorowane dość przyzwoicie, tak już „areny”, na których odbywają się bitwy pomiędzy owymi gigantami, to jakiś żart. Miasta złożone z kilku bloków na krzyż, parę drzew, całkowicie opustoszałe ulice – to ten poziom lokacji, który wstydziliby się pokazać światu studenci pierwszego roku projektowania gier.

Tę wadę Godzilli da się zauważyć nawet bez łapania za kontroler. Jeśli jednak nie dacie się tak łatwo odstraszyć, otrzymacie grę akcji z potężnymi kaiju, która sprowadza się do łażenia po etapach, niszczenia budynków i okazjonalnych starć z innymi potworami. Nie brzmi tak źle, dopóki nie spróbujecie kontrolować tych bestii. Sterowanie jest mało intuicyjne, a fakt, że stworzenia poruszają się, jakby ktoś połamał im wszystkie kości, bynajmniej nie ułatwia sprawy. W efekcie cała kampania to droga przez mękę, na której naszym głównym przeciwnikiem są nie oddziały żołnierzy czy inne kaiju, tylko nasza własna mobilność.

Czarę goryczy przepełnia zaskakująco kretyńskie podejście do rozgrywki wieloosobowej. Godzilla umożliwia walkę maksymalnie trzem graczom, ale nie łudźcie się, że usiądziecie do niej ze znajomymi na jednej kanapie – bo opcji zabawy na podzielonym ekranie brak. Pozostaje gra przez sieć, jednak szczerze wątpię, by ktokolwiek jeszcze odświeżał sobie ten „hit” sprzed 4 lat...

  1. Więcej o grze Godzilla
TWOIM ZDANIEM

Która konsola ma najlepszą bibliotekę gier?

PlayStation 4
82,4%
Xbox One
9,4%
Nintendo Switch
8,3%
Zobacz inne ankiety
Agony

Agony

Tony Hawk's Pro Skater 5

Tony Hawk's Pro Skater 5

Left Alive

Left Alive

Alekhine's Gun

Alekhine's Gun

Ghostbusters

Ghostbusters

The Quiet Man

The Quiet Man

Godzilla

Godzilla

Troll and I

Troll and I

Road Rage

Road Rage

BRAWL

BRAWL

Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły
Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły

Nie samymi hitami branża gier komputerowych żyje. Oto najgorsze duże gry, jakie dostaliśmy w 2019 roku. Przypomnijmy sobie razem, jak się frustrowaliśmy, wściekaliśmy i załamywaliśmy ręce.

Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku
Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku

2018 rok przyniósł zarówno pozycje wybitne, jak i spektakularne klapy. O tych pierwszych pisaliśmy często i chętnie, teraz jednak pora rozprawić się z najgorszymi grami mijających dwunastu miesięcy. Porządnie sobie na to zasłużyły.

Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam
Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam

Jeszcze trwa czas podsumowań: największych oczekiwań, zaskoczeń... i rozczarowań. Poświęciliśmy się dla Was i wybraliśmy sześć gier, przed którymi musimy Was ostrzec – to jedne z najgorzej zaprojektowanych produkcji mijających dwunastu miesięcy.