Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 18 listopada 2020, 14:17

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać

Cykl życia PlayStation 4 jako dominującej siły na rynku powoli się kończy – za rok o tej porze będziemy się szykować na dziewiątą generację konsol. Z tej okazji przypominamy najgorsze gry, jakie kiedykolwiek trafiły na tę platformę.

Street Power Soccer – piłka nożna w najnudniejszym wydaniu

Miało być coś świeżego, a wyszła nuda. - Najgorsze gry na PS4, w które NIE chcecie zagrać - dokument - 2020-11-18
Miało być coś świeżego, a wyszła nuda.
  1. Data premiery: 25 sierpnia 2020
  2. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 41/100

Może się wydawać, że obok PES-a czy FIF-y (z trybem Volta) na rynku tytułów sportowych znalazłoby się jeszcze miejsce na produkcję poświęconą stricte ulicznemu futbolowi. I chociaż w tezie tej zdaje się być nieco prawdy, to jednak kolejni deweloperzy udowadniają, że nie do końca wiedzą, jak się za stworzenie takiej gry zabrać. I tak wydane pod koniec sierpnia tego roku Street Power Soccer (znane też jako Street Power Football), które miało być powiewem świeżości w gatunku, okazało się jedną z najnudniejszych gier sportowych ostatnich lat.

Na papierze Street Power Soccer prezentowało się całkiem przyzwoicie. Obecność znanych gwiazd ulicznej piłki, niezły soundtrack, charakterystyczna oprawa graficzna i przede wszystkim możliwość wykonywania rozmaitych tricków na boisku miały zapewnić graczom sporo godzin dobrej zabawy. W gotowej formie całość jednak nie prezentuje się już tak dobrze. Na tryb kariery zabrakło pomysłu – o ile standardowe mecze mogą bawić, tak wprowadzone licznie dodatkowe minigierki, które trzeba zaliczać, aby przejść do kolejnej lokacji, szybko stają się nużące i co najgorsze – nie mają nic wspólnego z tym, co dzieje się w trakcie normalnych spotkań.

Zabawę psuje też kiepskie sterowanie, drętwa fizyka piłki i słaba sztuczna inteligencja przeciwników. Grze nie pomogła również wygórowana cena w dniu premiery, której obniżenie być może sprawiłoby, że tytułem tym zainteresowałoby się znacznie więcej osób, co przyczyniłoby się do większej liczby graczy na serwerach (a nietrudno zgadnąć, że multiplayer od początku świeci pustkami). A szkoda, bo sam chętnie zagrałbym w produkcję tego typu... Gdyby była dobra.

  1. Więcej o grze Street Power Soccer

Jakub Mirowski

TWOIM ZDANIEM

Która konsola ma najlepszą bibliotekę gier?

PlayStation 4
82,3%
Xbox One
9,4%
Nintendo Switch
8,3%
Zobacz inne ankiety
Agony

Agony

Alekhine's Gun

Alekhine's Gun

Tony Hawk's Pro Skater 5

Tony Hawk's Pro Skater 5

Left Alive

Left Alive

Troll and I

Troll and I

Ghostbusters

Ghostbusters

Godzilla

Godzilla

The Quiet Man

The Quiet Man

Road Rage

Road Rage

BRAWL

BRAWL

Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły
Najgorsze gry 2019 roku – 17 premier, które nas zawiodły

Nie samymi hitami branża gier komputerowych żyje. Oto najgorsze duże gry, jakie dostaliśmy w 2019 roku. Przypomnijmy sobie razem, jak się frustrowaliśmy, wściekaliśmy i załamywaliśmy ręce.

Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku
Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku

2018 rok przyniósł zarówno pozycje wybitne, jak i spektakularne klapy. O tych pierwszych pisaliśmy często i chętnie, teraz jednak pora rozprawić się z najgorszymi grami mijających dwunastu miesięcy. Porządnie sobie na to zasłużyły.

Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam
Najgorsze gry i rozczarowania 2017 roku – nie graj tego jeszcze raz, Sam

Jeszcze trwa czas podsumowań: największych oczekiwań, zaskoczeń... i rozczarowań. Poświęciliśmy się dla Was i wybraliśmy sześć gier, przed którymi musimy Was ostrzec – to jedne z najgorzej zaprojektowanych produkcji mijających dwunastu miesięcy.