Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Programy graficzne i do obróbki zdjęć

Gimp

GIMP, czyli GNU Image Manipulation Program, to popularna darmowa alternatywa dla Adobe Photoshop. Nie znajdziemy w nim co prawda tak rozbudowanych narzędzi jak w komercyjnym odpowiedniku, jednak wprawny użytkownik jest w stanie zdziałać przy pomocy tej aplikacji naprawdę wiele.

Program posiada szeroki wachlarz zastosowań - począwszy od rysowania, przez obróbkę wielowarstwowej grafiki rastrowej, aż po profesjonalną obróbkę zdjęć. GIMP pozwala dopasować się do naszych upodobań i potrzeb, a jego możliwości możemy rozbudowywać za pomocą wtyczek i skryptów.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona aplikacji Gimp

InkScape

Także Adobe Ilustrator oraz Corel Draw mają swój darmowy odpowiednik. Jest nim właśnie InkScape, który jest edytorem grafiki wektorowej o otwartym kodzie, a jego natywnym formatem plików jest SVG.

Aplikacja posiada wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do tworzenia ilustracji wektorowych, jednak pozbawiona jest wielu udogodnień znanych z aplikacji płatnych. Nie zmienia to faktu, że w pełni nadaje się ona zarówno do nauki, jak i codziennej pracy z plikami wektorowymi. Warto też dodać, że program mocno ewoluował na przestrzeni lat i w obecnej wersji nie wygląda już tak archaicznie i topornie jak jeszcze jakiś czas temu.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona InkScape

Adobe XD oraz Adobe Photoshop Express

Kącik Adobe. Jak się okazuje, nie wszystko co wypadnie spod literki A musi być drogie i bardzo rozbudowane. Świetnym dowodem na to są dwie darmowe aplikacje, które są w stanie zaspokoić potrzeby wielu użytkowników.

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie