Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Programy graficzne i do obróbki zdjęć

Gimp

GIMP, czyli GNU Image Manipulation Program, to popularna darmowa alternatywa dla Adobe Photoshop. Nie znajdziemy w nim co prawda tak rozbudowanych narzędzi jak w komercyjnym odpowiedniku, jednak wprawny użytkownik jest w stanie zdziałać przy pomocy tej aplikacji naprawdę wiele.

Program posiada szeroki wachlarz zastosowań - począwszy od rysowania, przez obróbkę wielowarstwowej grafiki rastrowej, aż po profesjonalną obróbkę zdjęć. GIMP pozwala dopasować się do naszych upodobań i potrzeb, a jego możliwości możemy rozbudowywać za pomocą wtyczek i skryptów.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona aplikacji Gimp

InkScape

Także Adobe Ilustrator oraz Corel Draw mają swój darmowy odpowiednik. Jest nim właśnie InkScape, który jest edytorem grafiki wektorowej o otwartym kodzie, a jego natywnym formatem plików jest SVG.

Aplikacja posiada wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do tworzenia ilustracji wektorowych, jednak pozbawiona jest wielu udogodnień znanych z aplikacji płatnych. Nie zmienia to faktu, że w pełni nadaje się ona zarówno do nauki, jak i codziennej pracy z plikami wektorowymi. Warto też dodać, że program mocno ewoluował na przestrzeni lat i w obecnej wersji nie wygląda już tak archaicznie i topornie jak jeszcze jakiś czas temu.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona InkScape

Adobe XD oraz Adobe Photoshop Express

Kącik Adobe. Jak się okazuje, nie wszystko co wypadnie spod literki A musi być drogie i bardzo rozbudowane. Świetnym dowodem na to są dwie darmowe aplikacje, które są w stanie zaspokoić potrzeby wielu użytkowników.

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10

Co oferują nam bezpłatne programy graficzne i dlaczego warto z nich korzystać? Czy darmowe programy do grafiki mogą konkurować z płatnymi? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych z nich.

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10
10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

TOP 10 programów do pracy zdalnej
TOP 10 programów do pracy zdalnej

Choć praca zdalna jest czymś zupełnie normalnym, to nie każdy miał okazję zaznajomić się z takim trybem wykonywania obowiązków zawodowych. Niestety pandemia koronawirusa wymusza na wielu pracodawcach dokonywanie szybkich zmian w tej materii.