Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Dyski w chmurze

One Drive

OneDrive jest aplikacją preinstalowaną wraz z systemem Windows 10, jednak dostępna jest ona również na innych platformach. Na zachętę Microsoft oferuje 5 GB darmowej przestrzeni, którą możemy wykorzystać do przechowywania dowolnych plików. Aplikacja jest lekka, raczej bezawaryjna i synchronizuje pliki naprawdę sprawnie.

Program ten jest powiązany również z pakietem Microsoft Office Online i po zalogowaniu się na swój dysk możemy w łatwy sposób edytować nasze pliki tekstowe czy też prezentacje w przeglądarce. Warto dodać, że jeśli zdecydujemy się na subskrypcję pakietu Office 365 Personal, to otrzymamy łącznie 1 TB przestrzeni do wykorzystania.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux / Android / Web
  2. Licencja: Freeware
  3. Oficjalna strona usługi OneDrive

Google Drive

Dysk Google oferuje użytkownikom 15 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Dzięki dedykowanym aplikacjom można korzystać z dysku podobnie jak z usługi OneDrive - synchronizować foldery lokalne, by mieć kopię zapasową oraz dostęp do plików z dowolnego miejsca.

Trzeba przyznać, że Dysk Google na przestrzeni lat bardzo dojrzał i jest dziś produktem kompletnym. Synchronizacja pomiędzy urządzeniami działa bez zarzutu, swoje pliki możemy nie tylko przeglądać, lecz w przypadku dokumentów także edytować w ramach Google Docs. Płatna wersja usługi, która daje dostęp do większych przestrzeni już od 9 zł miesięcznie znana jest jako Google One.

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10

Co oferują nam bezpłatne programy graficzne i dlaczego warto z nich korzystać? Czy darmowe programy do grafiki mogą konkurować z płatnymi? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych z nich.

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10
10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

TOP 10 programów do pracy zdalnej
TOP 10 programów do pracy zdalnej

Choć praca zdalna jest czymś zupełnie normalnym, to nie każdy miał okazję zaznajomić się z takim trybem wykonywania obowiązków zawodowych. Niestety pandemia koronawirusa wymusza na wielu pracodawcach dokonywanie szybkich zmian w tej materii.