Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Narzędzia do kompresji

WinRar

To kolejna ponadczasowa aplikacja, która jest z nami od lat. WinRar umożliwia kompresję plików oraz tworzenie archiwów RAR oraz ZIP, także szyfrowanych i zabezpieczonych hasłem. Oprócz tego aplikacja potrafi również otwierać archiwa z wieloma innymi rozszerzeniami.

WinRar od dłuższego czasu niemal nie zmienia się wizualnie, jednak nadal jest rozwijany. Mimo wszystko trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że są już na rynku lepsze i w pełni darmowe aplikacje tego typu.

  1. Platformy: Windows / Linux / macOS / Android
  2. Licencja: Shareware
  3. Oficjalna strona programu WinRar

7-Zip

Jedną z ciekawszych propozycji wśród aplikacji do obsługi archiwów jest 7-Zip. Oferuje on bardzo rozbudowane możliwości zarówno pod względem tworzenia archiwów, jak i otwierania ich.

Oprócz bardzo dobrego stopnia kompresji w standardowych formatach, program oferuje między innymi tworzenie samorozpakowujących się archiwów z wykorzystaniem archiwów 7z.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona programu 7-Zip