Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Narzędzia do kompresji

WinRar

To kolejna ponadczasowa aplikacja, która jest z nami od lat. WinRar umożliwia kompresję plików oraz tworzenie archiwów RAR oraz ZIP, także szyfrowanych i zabezpieczonych hasłem. Oprócz tego aplikacja potrafi również otwierać archiwa z wieloma innymi rozszerzeniami.

WinRar od dłuższego czasu niemal nie zmienia się wizualnie, jednak nadal jest rozwijany. Mimo wszystko trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że są już na rynku lepsze i w pełni darmowe aplikacje tego typu.

  1. Platformy: Windows / Linux / macOS / Android
  2. Licencja: Shareware
  3. Oficjalna strona programu WinRar

7-Zip

Jedną z ciekawszych propozycji wśród aplikacji do obsługi archiwów jest 7-Zip. Oferuje on bardzo rozbudowane możliwości zarówno pod względem tworzenia archiwów, jak i otwierania ich.

Oprócz bardzo dobrego stopnia kompresji w standardowych formatach, program oferuje między innymi tworzenie samorozpakowujących się archiwów z wykorzystaniem archiwów 7z.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona programu 7-Zip
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10

Co oferują nam bezpłatne programy graficzne i dlaczego warto z nich korzystać? Czy darmowe programy do grafiki mogą konkurować z płatnymi? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych z nich.

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10
10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

TOP 10 programów do pracy zdalnej
TOP 10 programów do pracy zdalnej

Choć praca zdalna jest czymś zupełnie normalnym, to nie każdy miał okazję zaznajomić się z takim trybem wykonywania obowiązków zawodowych. Niestety pandemia koronawirusa wymusza na wielu pracodawcach dokonywanie szybkich zmian w tej materii.