Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Przeglądarki internetowe

Opera

Początki przeglądarki sięgają roku 1994 i okres ten obfitował w sporo wzlotów i upadków. Obecnie Opera oparta jest na tym samym silniku co Google Chrome i jeśli chodzi o szybkość działania oraz oferowane możliwości jest do niego bardzo zbliżona.

Są jednak pewne elementy, które wyróżniają Operę. Wśród nich można wymienić darmowego VPN-a, praktyczne menu konfiguracyjne czy też całkiem interesująco rozwiązany pasek boczny.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux / iOS / Android
  2. Licencja: Freeware
  3. Oficjalna strona przeglądarki Opera

Firefox

Firefox jest kolejną przeglądarką, które swoje najlepsze czasy miała zanim na rynku pojawił się Chrome. Jest ona jednak prężnie rozwijana i jej najnowsza wersja została nazwana Quantum.

Jest ona od podstaw tworzona przez Mozilla Foundation i opiera się na autorskich rozwiązaniach. Autorzy duży nacisk kładą między innymi na szybkość oraz prywatność, której ochrona została bardzo mocno wzmocniona ostatnimi czasy.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux / iOS / Android
  2. Licencja: Freeware
  3. Oficjalna strona przeglądarki Firefox

Chrome

Chrome jest niekwestionowanym liderem na rynku przeglądarek zarówno desktopowych, jak i mobilnych. Pomimo, że na rynku zadebiutował on sporo później niż Opera czy Firefox, bardzo szybko zyskał na popularności dzięki swojej szybkości i innowacyjnemu podejściu do tematu.

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10

Co oferują nam bezpłatne programy graficzne i dlaczego warto z nich korzystać? Czy darmowe programy do grafiki mogą konkurować z płatnymi? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych z nich.

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10
10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

TOP 10 programów do pracy zdalnej
TOP 10 programów do pracy zdalnej

Choć praca zdalna jest czymś zupełnie normalnym, to nie każdy miał okazję zaznajomić się z takim trybem wykonywania obowiązków zawodowych. Niestety pandemia koronawirusa wymusza na wielu pracodawcach dokonywanie szybkich zmian w tej materii.