Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Block Legend

  1. Model płatności: buy-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 6.0 lub Android 2.3

Zestawienie miało nie zawierać słodkich gier z gatunku match-3, jednak znalazło się w nim miejsce dla jednego „cukierka”, a jest nim Block Legend (mimo wszystko to nie poziom Candy Crush Sagi). Prosta, pikselowa szata graficzna skrywa całkiem sporo elementów RPG. Wcielamy się w bohatera posiadającego własne statystyki oraz unikatowe zdolności. Wraz z postępami rozwijamy go, wyposażamy w lepszy sprzęt oraz dodatkowe umiejętności.

To wszystko jest jednak tylko tłem dla zabawy w match-3. Standardowo – trzeba układać te same klocki obok siebie, by wywołać konkretny efekt. Im więcej ich ustawimy, tym atak lub czar będzie mocniejszy. Możemy również zbierać w ten sposób dodatkowe punkty doświadczenia lub znajdować przedmioty. Podczas walk z bossami Block Legend sprawdza się jeszcze lepiej, bowiem takie potyczki wymagają układania konkretnych klocków. Do tego dochodzą różnorodne zadania oraz całkiem spora plejada postaci do wypróbowania.

  1. Grę Block Legend w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.