Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

You Must Build a Boat

  1. Model płatności: buy-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 6.0 lub Android 2.3

You Must Build a Boat to perełka wśród gier match-3, która wprawdzie nie powala grafiką, ale nadrabia to w pełni pomysłem na rozgrywkę. Wcielamy się bowiem w bohatera znajdującego się na łodzi, który musi ją rozbudować, aby uratować siebie oraz stworzenia łapane podczas podróży (brzmi trochę znajomo). Przemierzamy lochy, by zdobywać skarby, będące źródłem naszych finansów, potrzebnych do powiększenia starej łajby. Po drodze czekają na nas przeciwnicy oraz pułapki, którym trzeba stawić czoła.

W tym momencie do zabawy wkracza mechanika match-3. Łącząc trzy przedmioty tego samego typu, wykonujemy konkretną akcję. Może być to atak, obrona, rzucenie zaklęcia czy nawet ominięcie pułapki. W ten sposób deweloperzy stworzyli grę turową, opartą na pozornie prostym schemacie. W rzeczywistości jednak musimy planować swoje działania, a nie tylko ustawiać obok siebie znaczki.

  1. Grę You Must Build a Boat w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.