Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Puzzle & Dragons

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 10.0 lub Android 4.4

Puzzle & Dragons to prosty i równocześnie przyjemny przedstawiciel match-3. Układanie klejnotów obok siebie stanowi główny element rozgrywki. Aby jednak produkcja ta oferowała coś więcej, do naszej dyspozycji oddano możliwość łapania oraz hodowania fantastycznych stworzeń. Wystawiamy je do walki, żeby mogły się rozwijać, a same potyczki opierają się na układaniu przez nas klejnotów w kombinacje. Im dłuższą sekwencję uda się stworzyć, tym potężniejszy atak wykonamy.

Nie można również narzekać na liczbę potworów do zdobycia. Część z nich zamknięta jest za barierą mikrotransakcji, które na szczęście da się obejść. Przydaje się to w sytuacji, gdy odezwie się w nas kolekcjoner i nagle zapragniemy mieć je wszystkie. Szkoda jedynie, że Puzzle & Dragons nie oferuje przy tym zwartej historii, tylko stawia na otwarty świat fantasy, niebędący nawet tłem dla zabawy.

  1. Grę Puzzle & Dragons w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.