Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Magic: The Gathering – Puzzle Quest

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 9.0 lub Android 4.1

Świat Magic: The Gathering to nie tylko gra karciana oraz nadchodzące MMO. Uniwersum to zostało wykorzystane również w całkiem przyjemnej pozycji z gatunku match-3. Co ciekawe, twórcy zdecydowali się urozmaicić zabawę rozwiązaniami znanymi właśnie z oryginalnej karcianki. W Magic: The Gathering – Puzzle Quest lwia część rozgrywki nadal polega na układaniu przynajmniej trzech obiektów obok siebie, ale dzięki temu możemy wykorzystywać karty w walkach.

Podczas kampanii fabularnej poznajemy zasady gry oraz zdobywamy karty. Mamy ich całkiem sporo do dyspozycji, co pozwala na skonstruowanie własnej talii. Mechanika match-3 służy do pozyskiwania energii, którą przeznaczamy na użycie konkretnych kart. Ich funkcja nie sprowadza się jedynie do zadawania przeciwnikom obrażeń – możemy przywoływać stronników, wzmacniać ich czy stosować czary defensywne. W efekcie Magic: The Gathering – Puzzle Quest doskonale sprawdza się podczas potyczek z innymi graczami, co stanowi największą atrakcję tej produkcji.

  1. Grę Magic: The Gathering – Puzzle Quest w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,8%
Na tablecie
8,2%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.