Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Empires & Puzzles

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 9.0 lub Android 4.4

Empires & Puzzles stawia na sprawdzony schemat, łącząc ze sobą match-3 i elementy RPG. Również w tej produkcji do naszej dyspozycji oddano drużynę, składającą się ze zróżnicowanych postaci o indywidualnych statystkach oraz umiejętnościach. Układanie konkretnych symboli obok siebie pozwala na wykonywanie ataków przez naszych herosów, a napełnienie paska – na użycie zdolności specjalnej.

Oczywiście w tym wszystkim korzystamy z mechaniki match-3. Im więcej symboli znajdzie się obok siebie, tym więcej zadamy przeciwnikowi obrażeń. Ponadto niektóre postacie pozwalają na wywołanie dodatkowych efektów. I wydawać by się mogło, że Empires & Puzzles jest standardowym tytułem tego typu, gdyby nie opcja rozbudowywania bazy. Dzięki niej mamy dostęp do zasobów, możemy ulepszać oraz wytwarzać sprzęt dla bohaterów, a także szybciej ich rozwijać. Ten element sprawia również, że możemy zostać zaatakowani przez innego gracza lub sami zorganizować rajd na fortyfikacje wroga.

  1. Grę Empires & Puzzles w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

Patryk PefriX Manelski

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.