Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Sega Heroes

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 8.0 lub Android 4.1

Korzystanie ze znanych marek przy wydawaniu nieskomplikowanych produkcji to norma. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku Sega Heroes, które jest niczym innym jak typowym match-3 ze znanymi bohaterami. W tym konkretnym przypadku do naszej dyspozycji oddano postacie z gier firmy Sega. Łączymy je w drużynę, a następnie ruszamy ku przygodzie, by powalczyć z innymi charakterystycznymi herosami.

Mechanika starć jest prosta i w całości oparta na elemencie match-3. Każdy bohater ma przypisany konkretny kolor. Łączenie kryształów o tej samej barwie sprawia, że dany heros wykonuje atak. Gdy odpowiednio często powtórzy tę czynność (czyli gdy kilkakrotnie połączymy jego kryształy), wtedy wyprowadzi cios specjalny. Za Sega Heroes przemawia wyłącznie świat oraz karykaturalna szata graficzna. Jeśli chcecie grać bez wydawania dodatkowych pieniędzy, przygotujcie się na grind, bowiem w pewnym momencie poziom trudności rośnie niemiłosiernie i trzeba wracać do poprzednich etapów, by móc rozwinąć bohaterów.

  1. Grę Sega Heroes w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.