Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 września 2019, 11:30

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

Pokemon Shuffle Mobile

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: minimum iOS 7.0 lub Android 4.1

Kieszonkowe stworki można również łapać na urządzeniach mobilnych. Chociaż słowo „łapać” jest tutaj nadużyciem, bowiem w ramach zasad match-3 układamy pokemony tak, aby te same typy znalazły się obok siebie. Dzięki temu nasz stworek może wykonać swój atak, raniąc dzikiego pokemona. Jeśli wyjdzie nam odpowiednio długa kombinacja, otrzymamy możliwość wykonania ciosu specjalnego. W ten sposób skutecznie skrócimy potyczkę i szybciej dołączymy dzikiego pokemona do swojej kolekcji.

Co ciekawe, w Pokemon Shuffle Mobile istnieje system rozwijania pokemonów oraz awansowania ich na wyższe poziomy. Do tego kieszonkowe stworki mają swoje mocne oraz słabe strony. Dlatego przed walką z danym pokemonem warto wybrać odpowiedniego potworka do pojedynku. Dzięki temu skorzystamy z „superefektywnych” ataków. W tym wszystkim ogranicza nas liczba ruchów – gdy zużyjemy je wszystkie, zwyczajnie przegramy.

  1. Grę Pokemon Shuffle Mobile w wersji na iOS-a znajdziecie tutaj, a w wersji na Androida tutaj.

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
91,7%
Na tablecie
8,3%
Zobacz inne ankiety
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.