Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 września 2019, 14:55

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Addony do World of Warcraft Classic – najważniejsze modyfikacje

Premiera World of Warcraft Classic okazała się sukcesem, o czym świadczą kolejki do serwerów. Szybko przekonacie się jednak, że Classic nie wybacza błędów. 10 niezbędnych addonów ułatwi wam wejście w brutalny świat Blizzarda sprzed 15 lat.

Inne addony warte uwagi

Poza najważniejszymi addonami, jest kilka modyfikacji, na które warto zwrócić uwagę. Przykładowo Auctionator oraz TradeSkillMaster 4 odpowiadają za obsługę aukcji. Dzięki nim mamy więcej opcji związanych z wystawianiem przedmiotów oraz ogólnie pojętym handlem. Nie są jednak obowiązkowe w World of Warcraft Classic, chociaż przydają się osobom, które większość swojego grania poświęcają handlowaniu.

Z wyżej wspomnianymi addonami doskonale współgra Postal. Ta modyfikacja pozwala na otworzenie wszystkich wiadomości ze skrzynki pocztowej jednym kliknięciem. W prosty sposób będziecie mogli odebrać maile, jeśli macie ich dużo, a niekoniecznie chcecie je przeglądać.

W czasie długiej podróży możesz umilić sobie czas przy pomocy minigierki.

Jest również oddzielna kategoria addonów, które wpływają na wygląd interfejsu. Nie są obowiązkowe, chociaż sporo osób z nich korzysta. Jeśli z jakiegoś powodu nie odpowiada ci podstawowy wygląd interfejsu World of Warcraft Classic, to powinieneś przejrzeć możliwe mody. Spróbuj przykładowo z Grid. Odpowiada on za wygląd interfejsu naszego raidu. Addon sprawia, że całość zajmuje mniej miejsca na ekranie i jest nieco bardziej przejrzysta. Do raidów przyda się również ClassicThreatMeter, określający poziom zainteresowania nami ze strony przeciwnika.

I na koniec pozostawiłem Peggle Classic. Absolutnie nie jest to obowiązkowy addon, chociaż zapewniam, że kiedy tylko go zainstalujecie, to przekonacie się, że jest zupełnie odwrotnie. Peggle Classic dodaje bowiem minigrę do World of Warcraft Classic. Po co? Ano, podczas długiego lotu do celu, tworzenia dużej ilości przedmiotów z profesji lub zwyczajnie czekając na wskrzeszenie, warto zająć się czymś innym. Sprawdza się wyśmienicie i pozwala uprzyjemnić nam czekanie.

Patryk PefriX Manelski

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic

Żerowanie na sentymencie czy ukłon w stronę graczy? WoW Classic nadciąga
Żerowanie na sentymencie czy ukłon w stronę graczy? WoW Classic nadciąga

Choć zapowiedź World of Warcraft Classic spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie możemy nie zadać pytania, czy okrojona z wielu ułatwień i zawartości wersja MMORP-Ga nie okaże się ostatecznie niewypałem?

Historia Azeroth w pigułce, czyli wprowadzenie do World of Warcraft: Warlords of Draenor
Historia Azeroth w pigułce, czyli wprowadzenie do World of Warcraft: Warlords of Draenor

Żelazna Horda ruszyła do ataku 13 listopada wraz z premierą najnowszego dodatku do World of Warcraft: Warlords of Draenor. Najwyższy czas odświeżyć swoją wiedzę o uniwersum Warcrafta i przypomnieć sobie, kto jest kim w legendarnej sadze Blizzarda!

Fenomen World of WarCraft
Fenomen World of WarCraft

World of WarCraft to tytuł, który łatwo pokochać, ale też łatwo znienawidzić. Niezależnie jednak od odczuć trzeba przyznać, że w tej grze jest coś wyjątkowego. Nie bez powodu przecież, już od blisko 6 lat wzbudza emocje graczy na całym świecie.