Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 sierpnia 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Borderlands 3, The Surge 2, FIFA 20, GreedFall - we wrześniu raczej nikt nie powinien narzekać na brak ciekawych premier. Zwłaszcza jeśli lubi gry fabularne.

WRC 8

Data premiery: 5 września

INFORMACJE

  1. Gatunek: wyścigi
  2. Platformy: PC, PS4, XONE
  3. Przybliżona cena: ok. 140 zł (PC), ok. 230 zł (PS4), ok. 235 zł (XONE)

Czym jest WRC 8?

To ósma już odsłona cyklu gier rajdowych wykorzystujących oficjalną licencję FIA World Rally Championship. Dzięki niej w tytule znajdziemy reprezentacje takich marek samochodowych jak Toyota, Hyundai czy Ford oraz słynnych kierowców pokroju Sebastiena Loeba i Andreasa Mikkelsena. Tytuł przygotowuje studio Kylotonn, twórcy trzech poprzednich części serii oraz zeszłorocznego V-Rally 4.

Co nowego w tej odsłonie cyklu?

Całkiem sporo. Lista krajów, w których się ścigamy, została zwiększona do 14 – nową lokacją jest Turcja. Podczas wyścigów nie wystarczy już perfekcyjne opanowanie danej trasy, gdyż zmierzymy się z dynamicznie zmieniającymi się i wpływającymi na prowadzenie aut warunkami pogodowymi. Rozbudowane zostaną także możliwości modyfikowania pojazdów, wprowadzono też drobne poprawki do modelu jazdy oraz komentarzy pilota.

NASZE OCZEKIWANIA

Na poprzednie WRC studiów Kylotonn i Bigben ostentacyjnie kręciłem nosem. A pfe, mówiłem, do diabła z licencją mistrzostw świata, jeśli ma to oznaczać dostęp do trzech samochodów na krzyż – i to takich paskudztw jak Ford Fiesta, Mini Cooper czy (tfu!) Toyota Yaris. Ale w duchu było mi tak trochę smutno, bo Kylotonn potrafi wyrzeźbić ciekawe OS-y i zakodować przyjemny model jazdy.

A potem wydarzyło się V-Rally 4, które wzięło mnie kompletnie z zaskoczenia. To gra daleka od ideału, ale i tak jawi mi się najlepszym spadkobiercą świetnego DiRT-a 3 (DiRT-a 4 pomińmy milczeniem, proszę). Tak więc słysząc teraz, że WRC 8 zachowa historyczne wozy z V-Rally, klaszczę w dłonie i ostrzę sobie zęby. Zachwytu raczej nie będzie, ale i tak zagram od razu po premierze... Mogę to zrobić choćby i tylko na złość Codemasters, żeby im pokazać, co myślę o modelu biznesowym DiRT-a Rally 2.0...

Krzysztof „Draug” Mysiak

  1. Więcej o grze WRC 8
  2. WRC 8 w sklepie GRYOnline.pl

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę września 2019 czekasz najbardziej?

GreedFall
35,4%
Borderlands 3
22,9%
FIFA 20
10,8%
Gears 5
7,6%
eFootball PES 2020
6,1%
The Legend of Zelda: Link’s Awakening
5,1%
Code Vein
3,1%
The Surge 2
2,3%
WRC 8
2%
Devil’s Hunt
1,8%
NBA 2K20
1,6%
Stygian: Reign of the Old Ones
1,3%
Zobacz inne ankiety